Zajączki i Delfinki w gospodarstwie edukacyjnym » PRZEDSZKOLE Sióstr Niepokalanek im. Jana Pawła II w Nowym Sączu

Zajączki i Delfinki w gospodarstwie edukacyjnym

Dzisiaj przedszkolaki z grupy Zajączków i Delfinków pojechały na wycieczkę do miejscowości Jastrzębie nieopodal Łukowicy, aby zwiedzić gospodarstwo edukacyjne „W Zielonym Gaju”.

Pobyt w gospodarstwie zaczęły od spotkania ze zwierzętami w Mini zoo. Chętnie karmiły barany chlebem przygotowanym przez gospodynię panią Kasię oraz słuchały pogadanki na temat żywienia zwierząt i odpowiedniego zachowania się w stosunku do nich.Dzieci mogły porównać życie na wsi „wczoraj i dziś” zwiedzając ponad stuletni dom, wyposażony w starodawne sprzęty domowe oraz rolnicze. Zobaczyły m.in. piec do pieczenia chleba, lampę naftową, żelazko z duszą, tarę, wagę, łóżko z siennikiem, kołyskę, drewnianą walizkę, buty drewniaki. Gospodarze zaprezentowali narzędzia i maszyny, jakich dawniej używano do pracy na roli i w gospodarstwie. Dzieci z uwagą słuchały pogadanki na temat ich codziennej pracy. Dużą atrakcją dla przedszkolaków była zabawa. Dzieci chętnie uczestniczyły w organizowanych zabawach. Brały również udział w warsztatach „O pszczółkach słów kilka”, degustowały różne gatunki miodu oraz własnoręczne wytwarzały świeczki z wosku.
Wycieczka zakończyła się pysznym poczęstunkiem.Wszyscy z wielkim apetytem zjadali grillowane kiełbaski, chleb pieczony przez gospodarzy oraz degustowali pyszną herbatę z domowymi sokami. Dzięki gospodarzom, którzy stworzyli przemiłą atmosferę podczas naszego pobytu wrażenia z wizyty w Zielonym Gaju z pewnością na długo pozostaną w pamięci naszych przedszkolaków.

#przedszkolenowysacz #fajneprzedszkole #dobreprzedszkole #niepubliczneprzedszkole #prywatneprzedszkole #przedszkolekatolickie #nowysacz

FACEBOOK, Przedszkole Sióstr Niepokalanek, Przedszkole Nowy Sącz, dobre Przedszkole Sióstr Niepokalanek w Nowym Sączu, fajne przedszkole Nowy Sącz NASZ FACEBOOK
Nasze wpisy i informacje publikujemy na Facebooku
Zobacz, polub nasz profil /przedszkoleSN śledź to, czym zajmują sie Twoje dzieci. Polecamy nasze przedszkole. Powiedz o nas innym i polecaj nas! Pomożesz nam w naszym rozwoju i działalności.

FACEBOOK

INSTAGRAM, Przedszkole Sióstr Niepokalanek, Przedszkole Nowy Sącz, dobre Przedszkole Sióstr Niepokalanek w Nowym Sączu, fajne przedszkole Nowy Sącz NASZ INSTAGRAM
INSTAGRAM – tam znajdziesz nasze fotki
Mamy profil na Instagramie! /przedszkoleSN; publikujemy tam najnowsze zdjęcia. Zapraszamy do polubienia – zawsze aktualne i na czasie. Publikujemy na bieżąco i z pasją 🙂

INSTAGRAM

Powiedz znajomym o przedszkolu!

Rekrutacja już trwa! ZAPRASZAMY WSZYSTKIE DZIECI!

Prowadzimy REKRUTACJĘ dzieci do grup przedszkolnych. Szczegóły w zakładce REKRUTACJA (kliknij tutaj).
Możesz również zadzwonić do nas i dowiedzieć się więcej bezpośrednio w rozmowie – tel: +48 18 442 04 04.