Miesiąc temu... 10 lat przedszkola » PRZEDSZKOLE Sióstr Niepokalanek im. Jana Pawła II w Nowym Sączu

Miesiąc temu… 10 lat przedszkola

10 lat temu przedszkole rozpoczęło działalność, prawie miesiąc temu obchodziliśmy jubileusz 10-lecia. Jak było? Zobaczcie nasz film!

10 lat…. 3652 dni… 520 tygodni… Czas, który trudno policzyć, szczególnie gdy zawsze jest go za mało, aby przekazać dobro.

Rozpoczęliśmy Mszą św. pod przewodnictwem J.E. księdza biskupa Leszka Leszkiewicza, dziękując Panu Bogu za ogrom łask, które przez ten czas nam udzielił i w nas zachował. Homilia, która została wygłoszona, zapadnie w pamięci – nieczęsto spotyka się ją w formie dialogowanej. Dobrze, bo jako wierni, czuliśmy się częścią Eucharystii. A wszystko pięknie ozdobione anielskimi głosami zespołu „Robimy coś więcej”. Pięknie, bo na chwałę Bożą i dla Pana Boga.
To początek, bo dobrze jest, kiedy Bóg jest na początku, to reszta ułoży się sama. I tak właśnie było.
Tuż po Mszy świętej przeszliśmy na plac przed klasztorem, bo wszystko tam się odbywało – przy klasztornym placu, przed wejściem do przedszkola, na placu zabaw i w parku przy klasztorze. A tam – masa atrakcji dla rodziców, ale przede wszystkim dla dzieci. I chociaż pogoda nie rozpieszczała, to było gorąco praktycznie przez cały czas, a to za sprawą przygotowanych atrakcji i występów. Najpierw kilka słów przywitań, odczytanie pozdrowień do Pani  i rozpoczęliśmy imprezę. Dzieci z przedszkola przedstawiły scenki z życia patrona przedszkola, św. Jana Pawła II. Ogrom pracy i poświęcenia wychowawczyń dało się zauważyć w każdym elemencie: stroju, tekście i piosence. Wrażenia niezapomniane, bo nam starszym przypomniał się wielki Polak i jego życie pełne poświęcenia dla bliźniego i Ojczyzny.
Potem już na scenie mogliśmy podziwiać wspaniały występ “Promyczków Dobra”, zespół regionalny „Piątkowioki” z Piątkowej i na końcu zespół „Robimy coś więcej” (tak, tak, ten sam, który zapewnił nam piękną oprawę Mszy świętej). W międzyczasie, kto chciał, mógł korzystać z obfitego posiłku przygotowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich w Męcinie (żurek – palce lizać, bigos – jeszcze lepszy, a do tego bułeczki drożdżowe, herbata, kawa, ciasteczka…). Wszystko pyszne, smaczne i domowe.
Prócz tylu dobroci widzieliśmy alpaki z hodowli alpak El-Salvador z Chełmca, małe pieski i masę innych atrakcji. Starsi i młodsi mogli nauczyć się udzielać pierwszej pomocy na manekinach, dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o człowieku i o tym , w jaki sposób pomagać w krytycznych sytuacjach. Strażacy prezentowali swój wóz strażacki, w którym dzieci mogły posiedzieć i sprawdzić, jak wygląda w środku. Wrażenia niezapomniane! A dla miłośników dwóch kółek prezentowane były motocykle Harley-Davidson, na których dzieci chętnie pozowały i robiły sobie zdjęcia.
Był też i plac zabaw, malowanie twarzy, animatorzy, którzy dbali o dobrą zabawę i niezapomniane chwile.
Gdyby nie to, że dzień ma swoje ramy i wszystko, co dobre, dobrze się kończy, moglibyśmy się bawić i bawić. Tyle, że niestety to niemożliwe.
Dzisiaj jubileusz jest wspomnieniem, ale wspomnieniem promieniującym na kolejne lata pracy. Dziękujemy za przekazane życzenia i prezenty – publikujemy je wszystkie w małej galerii, a tym, którzy chcieliby sobie co nieco przypomnieć – zapraszamy na króciutki film (4min 20s).

Dziękujemy Wam wszystkim, że jesteście z nami!

PS. Dodajemy galerię zdjęć z wpisami do księgi pamiątkowej i prezentami, które otrzymaliśmy od Naszych przyjaciół. Film jest poniżej🙂

FACEBOOK, Przedszkole Sióstr Niepokalanek, Przedszkole Nowy Sącz, dobre Przedszkole Sióstr Niepokalanek w Nowym Sączu, fajne przedszkole Nowy Sącz NASZ FACEBOOK
Nasze wpisy i informacje publikujemy na Facebooku
Zobacz, polub nasz profil /przedszkoleSN śledź to, czym zajmują sie Twoje dzieci. Polecamy nasze przedszkole. Powiedz o nas innym i polecaj nas! Pomożesz nam w naszym rozwoju i działalności.

https://www.facebook.com/przedszkoleSN

JESTEŚMY NA TWITTERZE, Przedszkole Nowy Sącz, dobre Przedszkole Sióstr Niepokalanek w Nowym Sączu JESTEŚMY NA TWITTERZE
Otrzymuj powiadomienia natychmiast po tym, jak ukaże się nowa wiadomość, wpis lub jakakolwiek inna aktywność na naszej stronie.
Zainstaluj Twittera, wyszukaj użytkownika @PSaczu i bądź na bieżąco!

https://twitter.com/PSaczu

Powiedz znajomym o przedszkolu!

Rekrutacja już trwa! ZAPRASZAMY WSZYSTKIE DZIECI!

Prowadzimy REKRUTACJĘ dzieci do grup przedszkolnych. Szczegóły w zakładce REKRUTACJA (kliknij tutaj).
Możesz również zadzwonić do nas i dowiedzieć się więcej bezpośrednio w rozmowie – tel: +48 18 442 04 04.