Zajęcia z Termomixem » PRZEDSZKOLE Sióstr Niepokalanek im. Jana Pawła II w Nowym Sączu

Zajęcia z Termomixem

Zajęcia z Termomixem – to dobry pomysł! W piątek w całym przedszkolu unosił się niesamowicie kuszący zapach! A to za sprawą mamy Kuby z Misiów i Gabrysia z Tygrysków która wpadła na pomysł zorganizowania zajęć z Termomixem.

STRESZCZENIE
W pierwszej części warsztatów mama chłopców opowiedziała dzieciom różne ciekawostki związane z  odbywającymi si zajęciami.  Następnie dzieci wykazały się dużymi umiejętnościami,  odmierzając przy pomocy thermomixa potrzebne składniki do wykonania soku i lodów. Nowoczesny robot dostarczył małym kucharzom wiele frajdy, a wykonanie okazało się dziecinnie proste 😉  Zajęcia z Termomixem były dla wszystkich fascynującą podróżą do świata smaków i kolorów, podczas której dzieci poznały różne produkty.
Serdecznie dziękujemy mamie Gabrysia i Kuby za ogromne zaangażowanie i poświęcony czas w przygotowanie warsztatów. Dzieci były zachwycone spotkaniem a lody i sok,  okazały się najlepszymi potrawami na świecie. Dziękujemy!!!

W piątek nasze przedszkole zamieniło się w prawdziwą kulinarną oazę pełną smaków, zapachów i kolorów! Powodem tego niezwykłego wydarzenia były warsztaty kulinarne zorganizowane przez mamę Kuby z grupy Misiów oraz mamę Gabrysia z grupy Tygrysków. To właśnie dzięki ich pomysłowości i zaangażowaniu dzieci miały okazję poznać tajniki nowoczesnej kuchni przy pomocy Termomixa.

Pierwsza część warsztatów – Teoria i ciekawostki

Warsztaty rozpoczęły się od teoretycznego wprowadzenia. Mama Kuby i Gabrysia opowiedziała dzieciom o zasadach działania Termomixa oraz przedstawiła różne ciekawostki związane z jego użytkowaniem. Dzieci z zaciekawieniem słuchały o możliwościach tego nowoczesnego robota kuchennego, który potrafi nie tylko mieszać i blendować, ale także gotować na parze, ważyć składniki i wiele więcej. Była to doskonała okazja, aby przedszkolaki mogły dowiedzieć się, jak wiele można zrobić w kuchni, mając do dyspozycji nowoczesne technologie.

Druga część warsztatów – Praktyka i przygotowanie potraw

Po części teoretycznej przyszedł czas na praktykę. Każde dziecko miało okazję wykazać się swoimi umiejętnościami kulinarnymi. Pod czujnym okiem mamy Kuby i Gabrysia, dzieci samodzielnie odmierzali potrzebne składniki do przygotowania dwóch smakołyków: soku owocowego i lodów. Przedszkolaki z zapałem przystąpiły do pracy, starannie odmierzając owoce, jogurty, soki i inne składniki. Dzięki precyzyjnym instrukcjom i pomocy Termomixa, proces przygotowania potraw okazał się dziecinnie prosty.

Nowoczesna technologia w kuchni

Termomix, będący głównym bohaterem naszych warsztatów, dostarczył dzieciom nie tylko narzędzi do gotowania, ale także mnóstwo radości. Dzieci z fascynacją obserwowały, jak robot miksuje, blenduje i gotuje na parze, a cały proces kulinarny stawał się dla nich magicznym doświadczeniem. Każdy etap przygotowania potraw był dla dzieci nowym odkryciem, a nowoczesna technologia w kuchni stała się dla nich fascynującą przygodą.

Kreatywna podróż do świata smaków i kolorów

Warsztaty kulinarne z Termomixem były dla wszystkich dzieci wspaniałą podróżą do świata smaków i kolorów. Przedszkolaki miały okazję poznać różnorodne produkty spożywcze, dowiedzieć się o ich właściwościach i zastosowaniach, a także nauczyć się, jak z nich korzystać w kuchni. Każde dziecko miało możliwość wykazania się swoją kreatywnością, komponując własne wersje soków i lodów.

Podziękowania i radość dzieci

Serdecznie dziękujemy mamie Kuby z grupy Misiów oraz mamie Gabrysia z grupy Tygrysków za ogromne zaangażowanie i poświęcony czas w przygotowanie tych wyjątkowych warsztatów kulinarnych. Dzięki nim dzieci mogły przeżyć niezapomniane chwile, ucząc się przez zabawę i zdobywając nowe umiejętności. Radość i zachwyt na twarzach przedszkolaków były bezcenne, a lody i sok, które samodzielnie przygotowały, okazały się najlepszymi potrawami na świecie.

Zakończenie warsztatów

Warsztaty zakończyły się degustacją przygotowanych smakołyków. Dzieci z dumą i radością częstowały się lodami i sokiem, które samodzielnie przyrządziły. Była to nie tylko pyszna uczta, ale także doskonała okazja do podzielenia się wrażeniami i opowiedzenia o swoich kulinarnych przygodach.

Te warsztaty kulinarne były dla naszych przedszkolaków nie tylko okazją do nauki, ale także do świetnej zabawy. Dzięki nowoczesnym technologiom i zaangażowaniu rodziców, dzieci mogły rozwijać swoje zainteresowania kulinarne i zdobywać nowe umiejętności w przyjemny i inspirujący sposób.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne takie inicjatywy, które wzbogacają edukację naszych przedszkolaków i dostarczają im mnóstwo radości. Dziękujemy jeszcze raz mamie Kuby i Gabrysia za ten wspaniały dzień pełen smaków, zapachów i kulinarnych odkryć!

#przedszkolenowysacz #fajneprzedszkole #dobreprzedszkole #niepubliczneprzedszkole #prywatneprzedszkole #przedszkolekatolickie #nowysacz

FACEBOOK, Przedszkole Sióstr Niepokalanek, Przedszkole Nowy Sącz, dobre Przedszkole Sióstr Niepokalanek w Nowym Sączu, fajne przedszkole Nowy Sącz NASZ FACEBOOK
Nasze wpisy i informacje publikujemy na Facebooku
Zobacz, polub nasz profil /przedszkoleSN śledź to, czym zajmują sie Twoje dzieci. Polecamy nasze przedszkole. Powiedz o nas innym i polecaj nas! Pomożesz nam w naszym rozwoju i działalności.

FACEBOOK

INSTAGRAM, Przedszkole Sióstr Niepokalanek, Przedszkole Nowy Sącz, dobre Przedszkole Sióstr Niepokalanek w Nowym Sączu, fajne przedszkole Nowy Sącz NASZ INSTAGRAM
INSTAGRAM – tam znajdziesz nasze fotki
Mamy profil na Instagramie! /przedszkoleSN; publikujemy tam najnowsze zdjęcia. Zapraszamy do polubienia – zawsze aktualne i na czasie. Publikujemy na bieżąco i z pasją 🙂

INSTAGRAM

Powiedz znajomym o przedszkolu!

Rekrutacja już trwa! ZAPRASZAMY WSZYSTKIE DZIECI!

Prowadzimy REKRUTACJĘ dzieci do grup przedszkolnych. Szczegóły w zakładce REKRUTACJA (kliknij tutaj).
Możesz również zadzwonić do nas i dowiedzieć się więcej bezpośrednio w rozmowie – tel: +48 18 442 04 04.