PRZEDSZKOLE Sióstr Niepokalanek im. Jana Pawła II w Nowym Sączu

Zajączki w Straży Pożarnej

Zajączki w Straży Pożarnej: Niezwykła Wycieczka Edukacyjna

Dzieci z grupy Zajączków wybrały się na wycieczkę do Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu, aby zapoznać się z tajnikami pracy strażaka. Na miejscu powitali nas Panowie Strażacy i pokazali pomieszczenia, w których odbierane są zgłoszenia o pożarach lub wypadkach oraz salę wypoczynkową gdzie strażacy odpoczywają po trudnej akcji.
Następnie zaprezentowali całe wyposażenie wozu strażackiego, dzieci mogły z bliska oglądać wozy strażackie i sprzęt pożarniczy, wysłuchały również opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka, dowiedziały się także, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, pomagają przy powodzi. Przy okazji utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112.

W ramach naszego przedszkolnego programu edukacyjnego, grupa “Zajączków” miała przyjemność odwiedzić Komendę Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu. To była nie tylko wspaniała przygoda, ale przede wszystkim ważna lekcja o bezpieczeństwie, odwadze i poświęceniu.

Przywitani z entuzjazmem przez prawdziwych strażaków, nasi mali eksploratorzy mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć, jak wygląda praca strażaków od kulis. Pokaz pomieszczeń, w których odbierane są zgłoszenia, sala wypoczynkowa, a także dokładne zapoznanie się z wyposażeniem wozu strażackiego – to wszystko sprawiło, że dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi bohaterowie.

Oprócz fascynującej prezentacji sprzętu, “Zajączki” wysłuchały opowieści o codziennych wyzwaniach i zagrożeniach, z jakimi muszą mierzyć się strażacy. Dzieci nauczyły się również, w jakich sytuacjach należy wezwać pomoc, zapamiętując numery alarmowe 998 oraz 112.

Jednak największą wartością tej wycieczki było zaszczepienie w dzieciach poczucia odpowiedzialności i podziwu dla pracy ludzi, którzy każdego dnia ryzykują własne życie, aby pomagać innym. Zrozumienie, że strażacy to nie tylko bohaterowie gaszący pożary, ale również wsparcie w wielu innych niebezpiecznych sytuacjach, od wypadków drogowych, przez ratowanie zwierząt, aż po pomoc w czasie powodzi.

Nasza wizyta w Komendzie Straży Pożarnej to cenna lekcja praktyczna, która z pewnością zostanie z naszymi przedszkolakami na długo. W “Białym Klasztorze” wierzymy, że edukacja poprzez bezpośrednie doświadczenia jest kluczem do rozwijania świadomości i empatii u naszych dzieci. Dziękujemy Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu za ciepłe przyjęcie i nieocenione lekcje.

#przedszkolenowysacz #fajneprzedszkole #dobreprzedszkole #niepubliczneprzedszkole #prywatneprzedszkole #przedszkolekatolickie #nowysacz

FACEBOOK, Przedszkole Sióstr Niepokalanek, Przedszkole Nowy Sącz, dobre Przedszkole Sióstr Niepokalanek w Nowym Sączu, fajne przedszkole Nowy Sącz NASZ FACEBOOK
Nasze wpisy i informacje publikujemy na Facebooku
Zobacz, polub nasz profil /przedszkoleSN śledź to, czym zajmują sie Twoje dzieci. Polecamy nasze przedszkole. Powiedz o nas innym i polecaj nas! Pomożesz nam w naszym rozwoju i działalności.

FACEBOOK

INSTAGRAM, Przedszkole Sióstr Niepokalanek, Przedszkole Nowy Sącz, dobre Przedszkole Sióstr Niepokalanek w Nowym Sączu, fajne przedszkole Nowy Sącz NASZ INSTAGRAM
INSTAGRAM – tam znajdziesz nasze fotki
Mamy profil na Instagramie! /przedszkoleSN; publikujemy tam najnowsze zdjęcia. Zapraszamy do polubienia – zawsze aktualne i na czasie. Publikujemy na bieżąco i z pasją 🙂

INSTAGRAM

Powiedz znajomym o przedszkolu!

Rekrutacja już trwa! ZAPRASZAMY WSZYSTKIE DZIECI!

Prowadzimy REKRUTACJĘ dzieci do grup przedszkolnych. Szczegóły w zakładce REKRUTACJA (kliknij tutaj).
Możesz również zadzwonić do nas i dowiedzieć się więcej bezpośrednio w rozmowie – tel: +48 18 442 04 04.