PRZEDSZKOLE Sióstr Niepokalanek im. Jana Pawła II w Nowym Sączu

Przygoda z papryką Polą

Z papryką Polą na czele – miesiąc pełen zdrowia, kreatywności i matematycznych gier w naszym przedszkolu!

STRESZCZENIE:
W tym miesiącu zapoznaliśmy się z kolejnym warzywnym bohaterem projektu „Witaminki” – papryką Polą. Dzieci dowiedziały się jakie wartości odżywcze posiada oraz wielozmysłowo poznawały jej walory. Przy okazji bawiliśmy się w tworzenie paprykowych podzbiorów, układaliśmy rytmy doskonaląc umiejętności matematyczne. Nie zabrakło pysznych i twórczych potraw, których główną bohaterką była papryka Pola. Okazało się, że jest to ulubione warzywo naszych przedszkolaków 

W naszym przedszkolu każdy miesiąc przynosi nowe wyzwania i przygody, a marzec był wyjątkowy dzięki projektowi “Witaminki”, w którym główną rolę grała papryka Pola. To był czas pełen edukacyjnych odkryć, kreatywnych zabaw i zdrowego odżywiania, który pozwolił naszym przedszkolakom lepiej poznać to wyjątkowe warzywo.

Odkrywanie tajemnic papryki

Papryka Pola stała się przewodnikiem naszych przedszkolaków przez świat zdrowia i dobrej zabawy. Dzieci z ogromnym entuzjazmem poznawały jej wartości odżywcze, co sprawiło, że zrozumiały, jak ważne jest zdrowe odżywianie. Lekcje nie ograniczały się tylko do teorii – dzieci miały szansę wielozmysłowo doświadczyć papryki: przez smak, dotyk, węch i wzrok.

Kreatywność i matematyka w jednym

Projekt “Witaminki” to nie tylko nauka o zdrowym jedzeniu, ale też rozwijanie umiejętności matematycznych i kreatywnych. Tworzenie paprykowych podzbiorów i układanie rytmów były doskonałą okazją do zabawy liczbami i kształtami, co pokazało dzieciom, że matematyka może być fascynująca i pełna smaku.

Kulinarne zdolności papryki Poli

Kulminacyjnym punktem naszego projektu było przygotowanie potraw z papryką w roli głównej. Dzieci pod okiem nauczycieli przekształcały paprykę w kolorowe, zdrowe przekąski i dania. Ta kulinarna przygoda nie tylko umocniła ich wiedzę o zdrowym odżywianiu, ale także pokazała, że gotowanie może być świetną zabawą.

Wartości, które niosą za sobą przygody z papryką Polą

Przez cały miesiąc, dzięki papryce Poli, nasze przedszkolaki nauczyły się nie tylko wielu praktycznych umiejętności, ale również zrozumiały wartość zdrowego odżywiania i wspólnego spędzania czasu. Projekt “Witaminki” udowodnił, że nauka poprzez praktyczne działanie i zabawę ma nieoceniony wpływ na rozwój dzieci.

W Przedszkolu Sióstr Niepokalanek cieszymy się, że możemy prowadzić nasze przedszkolaki przez takie edukacyjne przygody, które wzmacniają ich ciekawość świata i chęć do odkrywania nowych rzeczy. Zapraszamy rodziców do śledzenia kolejnych naszych projektów, które z pewnością będą równie ekscytujące i pouczające.

#przedszkolenowysacz #fajneprzedszkole #dobreprzedszkole #niepubliczneprzedszkole #prywatneprzedszkole #przedszkolekatolickie #nowysacz

FACEBOOK, Przedszkole Sióstr Niepokalanek, Przedszkole Nowy Sącz, dobre Przedszkole Sióstr Niepokalanek w Nowym Sączu, fajne przedszkole Nowy Sącz NASZ FACEBOOK
Nasze wpisy i informacje publikujemy na Facebooku
Zobacz, polub nasz profil /przedszkoleSN śledź to, czym zajmują sie Twoje dzieci. Polecamy nasze przedszkole. Powiedz o nas innym i polecaj nas! Pomożesz nam w naszym rozwoju i działalności.

FACEBOOK

INSTAGRAM, Przedszkole Sióstr Niepokalanek, Przedszkole Nowy Sącz, dobre Przedszkole Sióstr Niepokalanek w Nowym Sączu, fajne przedszkole Nowy Sącz NASZ INSTAGRAM
INSTAGRAM – tam znajdziesz nasze fotki
Mamy profil na Instagramie! /przedszkoleSN; publikujemy tam najnowsze zdjęcia. Zapraszamy do polubienia – zawsze aktualne i na czasie. Publikujemy na bieżąco i z pasją 🙂

INSTAGRAM

Powiedz znajomym o przedszkolu!

Rekrutacja już trwa! ZAPRASZAMY WSZYSTKIE DZIECI!

Prowadzimy REKRUTACJĘ dzieci do grup przedszkolnych. Szczegóły w zakładce REKRUTACJA (kliknij tutaj).
Możesz również zadzwonić do nas i dowiedzieć się więcej bezpośrednio w rozmowie – tel: +48 18 442 04 04.