Misterium Męki Pańskiej ze Świętym Franciszkiem i z Jasiem Pociechą » PRZEDSZKOLE Sióstr Niepokalanek im. Jana Pawła II w Nowym Sączu

Misterium Męki Pańskiej ze Świętym Franciszkiem i z Jasiem Pociechą

Przeżyjmy razem Misterium Męki Pańskiej w naszym przedszkolu – duchowa podróż z dziećmi. To wspomnienie z ostatniego dnia lutego.

STRESZCZENIE:
Dzieci w naszym przedszkolu przygotowały wraz z Jasiem Pociechą Misterium Wielkanocne. Tym razem Jaś Pociecha wcielił się w postać Świętego Franciszka. We wspólnie przygotowanej inscenizacji przeżywaliśmy wydarzenia Ostatniej Wieczerzy, Drogi Krzyżowej oraz radość Zmartwychwstania Pańskiego. Przedstawione wydarzenia, wyrażone zostały poprzez gesty i przeżycia. W trakcie Misterium dzieci nie wypowiadały słów, trwały w ciszy i skupieniu. Misterium Paschalne – pantomima, pogłębiła refleksję nad największą Tajemnicą naszej wiary i pomogła nam przeżywać zbawczą Mękę i Zmartwychwstanie Jezusa.

W naszym przedszkolu, z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych i trwającego czasy Wielkiego Postu, odbyło się wyjątkowe przedstawienie – Misterium Męki Pańskiej, które przybliżyło nasze przedszkolaki do jednego z najważniejszych wydarzeń chrześcijaństwa. I chociaż miało to miejsce 29 lutego, do tej pory wielu z nas – dorosłych i dzieci – wciąż ma w pamięci to wydarzenie. Wyjątkowe w treści, ale też z powodu czynnego uczestnictwa.

Pod czujnym okiem Jasia Pociechy, odgrywającego rolę Świętego Franciszka, dzieci wcieliły się w postaci biblijne, aby bez słów, ale z ogromnym zaangażowaniem, przedstawić wydarzenia Ostatniej Wieczerzy, Drogi Krzyżowej oraz Zmartwychwstania Pańskiego. To niezwykłe wydarzenie było dla wszystkich uczestników głębokim doświadczeniem duchowym, pozwalającym na chwilę refleksji i zastanowienia nad Tajemnicą Paschalną.

Dzieci, poprzez gesty i mimikę, wyraziły nie tylko historię Męki Pańskiej, ale również przekazały wiadomość o nadziei, miłości i zbawieniu, jakie niesie ze sobą Zmartwychwstanie. To była dla nich, jak i dla oglądających, niezwykła lekcja empatii, zrozumienia i współczucia.

Misterium Paschalne w  Przedszkolu Sióstr niepokalanek to więcej niż tylko przedstawienie. To moment, w którym nasze przedszkole staje się miejscem nie tylko edukacji, ale i głębokiego duchowego doświadczenia. Dzięki niemu, zarówno dzieci, jak i dorośli mieli możliwość przeżyć historię, która od wieków inspiruje i daje nadzieję.

Zaangażowanie przedszkolaków w przygotowania do Misterium Męki Pańskiej było imponujące. Przez kilka tygodni uczestniczyły one w warsztatach, podczas których poznawały znaczenie poszczególnych wydarzeń Wielkiego Tygodnia. Nauka przez działanie, czyli metoda, którą stosujemy w naszym przedszkolu, pozwoliła dzieciom nie tylko zrozumieć, ale i głęboko przeżyć przedstawiane treści.

Wprowadzenie elementów pantomimy do misterium pozwoliło na nowatorskie i niezwykle wzruszające przedstawienie Pasji Pańskiej. Cisza, która towarzyszyła występom, sprzyjała skupieniu i refleksji, a jednocześnie pozwoliła dzieciom poczuć się integralną częścią przedstawienia.

Rodzice i opiekunowie, którzy mieli okazję obserwować Misterium Męki Pańskiej, byli głęboko poruszeni. Wiele z nich podkreślało, jak ważne jest, by już od najmłodszych lat wprowadzać dzieci w świat wartości duchowych i pozwalać im na własne odkrywanie głębi wiary.

W “Białym Klasztorze” (tak czasami nazywane jest nasze przedszkole) jesteśmy przekonani, że takie projekty jak “Misterium Męki Pańskiej” mają ogromne znaczenie w kształtowaniu postaw i budowaniu duchowej wrażliwości u naszych przedszkolaków. To ważny krok w edukacji, który pokazuje, że przedszkole to nie tylko miejsce zabawy, ale również nauki o wartościach, które są fundamentem naszej kultury i tradycji.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego wyjątkowego projektu i zapraszamy do udziału w kolejnych przedsięwzięciach, które już niebawem zrealizujemy w naszym przedszkolu. Razem tworzymy miejsce pełne ciepła, zrozumienia i duchowego rozwoju dla naszych dzieci.

#przedszkolenowysacz #fajneprzedszkole #dobreprzedszkole #niepubliczneprzedszkole #prywatneprzedszkole #przedszkolekatolickie #nowysacz

FACEBOOK, Przedszkole Sióstr Niepokalanek, Przedszkole Nowy Sącz, dobre Przedszkole Sióstr Niepokalanek w Nowym Sączu, fajne przedszkole Nowy Sącz NASZ FACEBOOK
Nasze wpisy i informacje publikujemy na Facebooku
Zobacz, polub nasz profil /przedszkoleSN śledź to, czym zajmują sie Twoje dzieci. Polecamy nasze przedszkole. Powiedz o nas innym i polecaj nas! Pomożesz nam w naszym rozwoju i działalności.

FACEBOOK

INSTAGRAM, Przedszkole Sióstr Niepokalanek, Przedszkole Nowy Sącz, dobre Przedszkole Sióstr Niepokalanek w Nowym Sączu, fajne przedszkole Nowy Sącz NASZ INSTAGRAM
INSTAGRAM – tam znajdziesz nasze fotki
Mamy profil na Instagramie! /przedszkoleSN; publikujemy tam najnowsze zdjęcia. Zapraszamy do polubienia – zawsze aktualne i na czasie. Publikujemy na bieżąco i z pasją 🙂

INSTAGRAM

Powiedz znajomym o przedszkolu!

Rekrutacja już trwa! ZAPRASZAMY WSZYSTKIE DZIECI!

Prowadzimy REKRUTACJĘ dzieci do grup przedszkolnych. Szczegóły w zakładce REKRUTACJA (kliknij tutaj).
Możesz również zadzwonić do nas i dowiedzieć się więcej bezpośrednio w rozmowie – tel: +48 18 442 04 04.