Dzień Lego » PRZEDSZKOLE Sióstr Niepokalanek im. Jana Pawła II w Nowym Sączu

Dzień Lego

Wśród nietypowych świąt w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Lego.

W SKRÓCIE:
Przedszkolaki poznały historię twórcy najsławniejszych klocków na świecie oraz dowiedziały się, że nazwa Lego pochodzi od słów LEg GOdt”, co oznacza „baw się dobrze”. Układanie klocków pobudza kreatywność i wyobraźnię każdego malucha. Dziecko może wymyślać swoje własne budowle. Budując według określonego wzoru, uczy się z kolei cierpliwości, trenuje koncentrację i rozwiązuje problemy, a także rozwija wyobraźnię przestrzenną. Klocki dla dzieci rozwijają ich małą motorykę, ćwiczą koordynację ręka-oko. Są także niezrównane w trakcie nauki kolorów, rozpoznawania kształtów, wprowadzania pojęć, takich jak „duży”, „mały”, czy relacji przestrzennych (nad, pod, obok, przed). Dzieci mogą również trenować prawidłowy chwyt. Na zajęciach dzieci segregowały klocki, nazywały i rozpoznawały kolory klocków, układały rytmy a wszystko miało na celu rozbudzić umysł, doskonalić procesy myślenia i zapamiętywania. Podczas zabaw klockami nasze przedszkolaki kształtowały umiejętność kontrolowania własnego zachowania w dążeniu do określonego celu. Zadania zapewniały dzieciom wiele możliwości ćwiczeń i rozwijania samokontroli, która odgrywa dużą rolę podczas procesów związanych z uczeniem się. Najwspanialsze w zabawie klockami Lego jest to, że pomysłów na konstrukcje z nich jest nieskończenie wiele. Dziękujemy pani Marcelince i pani Asi z grupy Zajączków za przygotowanie wspaniałego dnia z Lego dla wszystkich przedszkolaków.

W Przedszkolu Sióstr Niepokalanek zawsze staramy się zapewniać naszym przedszkolakom wyjątkowe doświadczenia, które łączą naukę z zabawą. Międzynarodowy Dzień Lego to wydarzenie, które idealnie wpisuje się w tę filozofię. Dzięki zaangażowaniu pani Marcelinki i pani Asi, dzieci miały okazję zgłębić nie tylko historię słynnych klocków, ale również rozwinąć swoje umiejętności kreatywne i poznawcze.

Lego to nie tylko zabawa, ale także edukacja. Układanie klocków rozwija wyobraźnię przestrzenną, małą motorykę oraz umiejętności rozwiązywania problemów. Dzieci uczą się cierpliwości i koncentracji, budując według wzoru, a eksplorując własne pomysły, rozwijają kreatywność. Klocki Lego to także doskonała okazja do nauki kolorów, kształtów, a nawet pojęć przestrzennych i relacji między obiektami.

Nasz Dzień Lego to była również okazja do pracy zespołowej. Dzieci, pracując w grupach, uczyły się współpracy i dzi

klockami Lego pokazały, jak przez wspólną zabawę można osiągnąć niezwykłe rezultaty i zbudować coś wyjątkowego, wykorzystując indywidualne umiejętności i talenty każdego dziecka.

Podczas Dnia Lego nasze przedszkolaki wykazały się niesamowitą kreatywnością, tworząc nie tylko konstrukcje z instrukcji, ale także własne, unikalne projekty. Ta swoboda twórcza to fundament naszego podejścia edukacyjnego, które zakłada, że każde dziecko jest małym odkrywcą, posiadającym nieograniczony potencjał do nauki i eksploracji.

Wydarzenie to było również doskonałą okazją do rozmów na temat znaczenia cierpliwości, skupienia i dokładności, a także do nauki przez praktykę o relacjach przestrzennych i logicznym myśleniu. Dzieci, sortując klocki według kolorów i kształtów, uczyły się również organizacji i systematyczności w działaniu.

Dzień Lego w Przedszkolu Sióstr Niepokalanek udowodnił, że nauka może być fascynującą przygodą, a edukacja wczesnoszkolna nie musi ograniczać się do tradycyjnych metod nauczania. Wykorzystanie klocków Lego jako narzędzia edukacyjnego pozwala na holistyczny rozwój dziecka, angażując je w proces nauki wszystkimi zmysłami.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom i rodzicom za wsparcie oraz zaangażowanie w realizację tego niezwykłego dnia. To dzięki Wam nasze przedszkole staje się miejscem, gdzie każde dziecko może bezpiecznie odkrywać świat, rozwijając swoje pasje i zainteresowania.

#przedszkolenowysacz #fajneprzedszkole #dobreprzedszkole #niepubliczneprzedszkole #prywatneprzedszkole #przedszkolekatolickie #nowysacz

FACEBOOK, Przedszkole Sióstr Niepokalanek, Przedszkole Nowy Sącz, dobre Przedszkole Sióstr Niepokalanek w Nowym Sączu, fajne przedszkole Nowy Sącz NASZ FACEBOOK
Nasze wpisy i informacje publikujemy na Facebooku
Zobacz, polub nasz profil /przedszkoleSN śledź to, czym zajmują sie Twoje dzieci. Polecamy nasze przedszkole. Powiedz o nas innym i polecaj nas! Pomożesz nam w naszym rozwoju i działalności.

FACEBOOK

INSTAGRAM, Przedszkole Sióstr Niepokalanek, Przedszkole Nowy Sącz, dobre Przedszkole Sióstr Niepokalanek w Nowym Sączu, fajne przedszkole Nowy Sącz NASZ INSTAGRAM
INSTAGRAM – tam znajdziesz nasze fotki
Mamy profil na Instagramie! /przedszkoleSN; publikujemy tam najnowsze zdjęcia. Zapraszamy do polubienia – zawsze aktualne i na czasie. Publikujemy na bieżąco i z pasją 🙂

INSTAGRAM

Powiedz znajomym o przedszkolu!

Rekrutacja już trwa! ZAPRASZAMY WSZYSTKIE DZIECI!

Prowadzimy REKRUTACJĘ dzieci do grup przedszkolnych. Szczegóły w zakładce REKRUTACJA (kliknij tutaj).
Możesz również zadzwonić do nas i dowiedzieć się więcej bezpośrednio w rozmowie – tel: +48 18 442 04 04.