Śnieżne zabawy w sali Delfinków » PRZEDSZKOLE Sióstr Niepokalanek im. Jana Pawła II w Nowym Sączu

Śnieżne zabawy w sali Delfinków

Śnieżne zabawy w sali Delfinków rozgrzewają zimowy czas! Zapraszamy Was do świata kreatywności i radości, gdzie dzieci tworzą swój własny śnieg. 🌨️ Przekonajcie się, jak magiczne i inspirujące mogą być zimowe dni w naszym przedszkolu!

 

STRESZCZENIE:

Czas na zimowe zabawy. Dzieci z grupy Delfinków postanowiły zrobić sobie do zabawy sztuczny śnieg wykorzystując do tego celu: mąkę ziemniaczaną oraz wodę. Biały miękki puch do złudzenia przypominał prawdziwy śnieg do tego wcale niebyło nam zimno w rączki. Taka zabawa to dla dzieci wspaniałe doznanie sensoryczna, oraz rozwój zmysłu dotyku i wzroku. Dzięki pracom paluszkowym, dzieci ćwiczą umiejętności manualne i usprawniają małą motorykę.
Nowe doświadczenie zabawy sztucznym śniegiem sprawiło dzieciom wiele radości.

Zima to wspaniały czas pełen przygód i radości, szczególnie dla dzieci. W naszym przedszkolu zimowe dni (nawet te bez śniegu na zewnątrz)  są wyjątkowe – to czas na kreatywne zabawy i odkrywanie nowych możliwości.
W grupie Delfinków dzieci postanowiły zorganizować specjalne zajęcia, które sprawią im mnóstwo radości – śnieżne zabawy w sali. Zamiast czekać na prawdziwy śnieg, postanowiliśmy sami go stworzyć. Użyliśmy do tego mąki ziemniaczanej i wody, co pozwoliło nam na stworzenie białego, miękkiego puchu, który wyglądał jak prawdziwy śnieg. Dzieci miały nie tylko dużo frajdy z zabawy, ale także mogły rozwijać swoje umiejętności manualne i zmysłowe. Każda uformowana kuleczka to nie tylko chwila radości, ale także okazja do nauki i rozwoju. Wspólne tworzenie śniegu budowało więzi między dziećmi i rozwijało ich kreatywność. To była niezapomniana przygoda, która na długo pozostanie w pamięci naszych małych Delfinków.

Zimowe zabawy to jednak nie tylko radość z białego puchu, ale także okazja do eksploracji i poznawania otaczającego nas świata. Dlatego podczas naszych zajęć nie zapomnieliśmy o edukacyjnym aspekcie. Opowiadaliśmy dzieciom o tym, jak powstaje prawdziwy śnieg, jakie zwierzęta żyją w zimowych warunkach, a także jak dbać o bezpieczeństwo podczas zabaw na śniegu. Dzięki temu dzieci nie tylko dobrze się bawiły, ale także zdobyły nową wiedzę i doświadczenie.

Nasze zimowe zajęcia nie ograniczały się jedynie do zabawy w sali. Wychodziliśmy także na świeże powietrze, gdzie dzieci miały okazję do wspólnego sankowania, budowania bałwanów czy organizowania wyścigów na sankach. To było niezwykłe doświadczenie dla naszych maluchów, które pozwoliło im na pełne korzystanie z uroków zimy i budowanie silnych więzi między sobą.

#przedszkolenowysacz #fajneprzedszkole #dobreprzedszkole #niepubliczneprzedszkole #prywatneprzedszkole #przedszkolekatolickie #nowysacz

FACEBOOK, Przedszkole Sióstr Niepokalanek, Przedszkole Nowy Sącz, dobre Przedszkole Sióstr Niepokalanek w Nowym Sączu, fajne przedszkole Nowy Sącz NASZ FACEBOOK
Nasze wpisy i informacje publikujemy na Facebooku
Zobacz, polub nasz profil /przedszkoleSN śledź to, czym zajmują sie Twoje dzieci. Polecamy nasze przedszkole. Powiedz o nas innym i polecaj nas! Pomożesz nam w naszym rozwoju i działalności.

FACEBOOK

INSTAGRAM, Przedszkole Sióstr Niepokalanek, Przedszkole Nowy Sącz, dobre Przedszkole Sióstr Niepokalanek w Nowym Sączu, fajne przedszkole Nowy Sącz NASZ INSTAGRAM
INSTAGRAM – tam znajdziesz nasze fotki
Mamy profil na Instagramie! /przedszkoleSN; publikujemy tam najnowsze zdjęcia. Zapraszamy do polubienia – zawsze aktualne i na czasie. Publikujemy na bieżąco i z pasją 🙂

INSTAGRAM

Powiedz znajomym o przedszkolu!

Rekrutacja już trwa! ZAPRASZAMY WSZYSTKIE DZIECI!

Prowadzimy REKRUTACJĘ dzieci do grup przedszkolnych. Szczegóły w zakładce REKRUTACJA (kliknij tutaj).
Możesz również zadzwonić do nas i dowiedzieć się więcej bezpośrednio w rozmowie – tel: +48 18 442 04 04.