Sześciolatki u zegarmistrza » PRZEDSZKOLE Sióstr Niepokalanek im. Jana Pawła II w Nowym Sączu

Sześciolatki u zegarmistrza

Na początku marca Sześciolatki wraz z Wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do zegarmistrza. Dzieci miały możliwość podziwiania różnego rodzaju zegarów, jednak zachwyciły się zegarem, który wygrywał Hymn Polski. Przedszkolaki obejrzały także narzędzia, jakich używa zegarmistrz w swojej pracy. Pan Dobrzański (właściciel najstarszej pracowni zegarmistrzowskiej w Europie) bardzo dokładnie pokazywał i objaśniał zasady działania poszczególnych zegarków.
Niesamowitym momentem była chwila, gdy wszystkie zegary wybiły godzinę 10.00. I właśnie wtedy dzieci usłyszały różnorodne dźwięki wydobywające się z zabytkowych zegarów.
Spotkanie z panem zegarmistrzem było dla wszystkich cennym doświadczeniem i okazją do zdobycia wielu wiadomości. Bardzo dziękujemy za przybliżenie zawodu zegarmistrza oraz za przychylność i ciepłe przyjęcie.