Dbamy o zwierzęta » PRZEDSZKOLE Sióstr Niepokalanek im. Jana Pawła II w Nowym Sączu

Dbamy o zwierzęta

Niedawno nasze przedszkole odwiedziły dwie Panie – Wolontariuszki z Polskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, pracujące w oddziale w Nowym Sączu. Rozmawiały z dziećmi na temat odpowiedzialności związanej z posiadaniem zwierząt oraz o tym, w jaki sposób możemy pomagać zwierzakom, które zostały porzucone.
Największym zainteresowaniem cieszyła się suczka Sunia, którą oczywiście dzieci mogły pogłaskać… Obecność pieska była dobrą okazją do przypomnienia sobie podstawowych zasad bezpieczeństwa w kontakcie ze zwierzętami.

W celu uwrażliwienia dzieci na losy bezdomnych zwierząt przedszkole organizuje zbiórkę karmy dla kotów i psów (można ją przynosić do piątku 24 lutego). Zebrany pokarm zostanie przekazany Polskiemu Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami, które prowadzi akcję dokarmiania bezdomnych zwierząt.