Kotki w lesie - czyli o wycieczce Czterolatków » PRZEDSZKOLE Sióstr Niepokalanek im. Jana Pawła II w Nowym Sączu

Kotki w lesie – czyli o wycieczce Czterolatków

Dnia 11 maja grupa “Kotków” pojechała na wycieczkę do Gospodarstwa Szkółkarskiego Feleczyn (Nadleśnictwo Nawojowa). Na miejscu przywitał nas Pan leśnik, który na początku przypomniał zasady zachowania się w lesie i zapoznał nas z obowiązkami leśników. Później zapuściliśmy się już w las, gdzie zamieniliśmy się w tropicieli. Zobaczyliśmy ślady, jakie zostawił dzik i jeleń, a także miejsca posiłków leśnych zwierząt tj. pasiekę i koryto. Pan leśnik pokazał nam drzewo, które miało ok. 110 lat i 42 m. wysokości. Potrzebna nas była siódemka, byśmy mogli objąć to drzewo. Zobaczyliśmy też szkółkę leśną i dwuletnie sadzonki drzew, które zostaną posadzone dopiero, gdy będą miały 5 lat. Potem było już bardzo smacznie – ognisko, które rozpalił nam Pan kierowca. Poza tym graliśmy w piłkę, biegaliśmy i bawiliśmy się do woli. Na koniec dostaliśmy od nadleśnictwa kolorowanki o tematyce leśnej. Dziękujemy bardzo za miłe ugoszczenie nas i oprowadzenie po lesie. Bez pomocy Pana leśnika nasza wyprawa z pewnością nie byłaby tak owocna.