Szlakiem filmowej Pyzy » PRZEDSZKOLE Sióstr Niepokalanek im. Jana Pawła II w Nowym Sączu

Szlakiem filmowej Pyzy

Szlakiem filmowej Pyzy7 października grupa sześciolatków wraz z klasą I Szkoły Podstawowej uczestniczyła w zajęciach “Szlakiem filmowej Pyzy”, które prowadził zespół edukacyjny kina “Sokół” w Nowym Sączu.
“Pyza na polskich dróżkach” tak, jak niegdyś, również i dziś bawi i uczy. Polska Pyza – bohaterka filmowa w zwyczajny i prosty sposób porusza dziecięce serca, uwrażliwia wyzwalając pozytywne emocje. Niejednego potrafi zachwycić urokiem pięknych polskich krajobrazów i bogactwem przyrody.
Podczas zajęć dzieci poznały wiele leśnych zwierząt, ich zwyczaje, wygląd…
W drugiej części zajęć same wykonywały postaci z filmu, czego owocem była bajka o Pyzie. Nie obyło się też bez zabaw, piosenki “Pojedziemy na łów” oraz tańców.
Dziękujemy za mile i twórczo spędzony czas… i czekamy na następne akcje – atrakcje 🙂