Wodociągi » PRZEDSZKOLE Sióstr Niepokalanek im. Jana Pawła II w Nowym Sączu

Wodociągi

Dnia 18 września wraz z I klasą sześciolatki wyjechały do Starego Sącza na tzw. piknik wodociągowy, który ufundowany został z unijnych środków w ramach projektów edukacyjnych promujących ekologię i czystość środowiska. Dzieci poznały cały proces oczyszczania i uzdatniania wody. Przekonały się, że system nie należy do najłatwiejszych działań i wymaga skomplikowanych operacji ale owocuje częstym i chętnym spożywaniem tej wody, która płynie rurami także i do naszych mieszkań i wielu miejscowości w okolicy. Na zakończenie dzieci wzięły udział w eksperymentach przeprowadzanych przez fizyków i chemików, którzy bawiąc i ucząc barwili wodę bądź też wywołując inne ciekawe efekty specjalne: kolorowe gejzery, kostki lodu… Potem nastąpiło nasze uroczyste podziękowanie… i dzieci pełne wrażeń wróciły do przedszkola