O dwóch takich, co ukradli księżyc » PRZEDSZKOLE Sióstr Niepokalanek im. Jana Pawła II w Nowym Sączu

O dwóch takich, co ukradli księżyc

Pierwszy w tym roku wyjazd za nami. 28 września, w poniedziałek, tuż po śniadaniu, z uśmiechnięty i buziami pojechaliśmy do Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu na spektakl w reżyserii Małgorzaty Stobierskiej pt. „O dwóch takich, co ukradli księżyc”. Przedstawienie przygotowała dziecięca grupa teatralna Cudoki- Szeroki, która działa w naszym mieście. Wesoło było już w busie, gdzie powitała nas Siostra Gracjana i oddaliśmy się w opiekę naszemu Aniołowi Stróżów.
Gdy dotarliśmy na miejsce – sala teatralna zapełniała się po brzegi. A później… było bardzo kolorowo, taneczne i śpiewająco… także dydaktyczne, bo przecież przesłanie sztuki Kornela Makuszyńskiego jest właśnie takie. Przedstawieniu towarzyszyły oklaski, śmiech ale momentami także i krzyk – najczęściej, gdy całkiem hasło światło. Wiedzieliśmy jednak, jak się zachować w teatrze, więc już wkrótce mamy w planach kolejny spektakl. Wróciliśmy bezpiecznie do przedszkola i podziękowaliśmy wszystkim, dzięki którym mogliśmy pojechać do teatru – Siostrom, naszym Paniom a przede wszystkim dziękujemy Wam Kochani Rodzice!