teatr eden - talenty » PRZEDSZKOLE Sióstr Niepokalanek im. Jana Pawła II w Nowym Sączu

teatr eden – talenty

13 maja – w rocznicę objawień fatimskich w naszym przedszkolu gościliśmy już po raz drugi Panów z Wieliczki, Którzy przedstawili nam teatrzyk pt.: “Talenty” – na podstawie biblijnej przypowieści pod takim samym tytułem.

W bardzo barwny sposób przedstawiono nam perypetie trzech służących królewskich, z których każdy dostał od króla …to, na co zasłużył, i miał z tego zdać sprawę…co więcej – wszelki zysk miał też oddać królowi…

Jak wszystko się skończyło – powinniśmy pamiętać z ewangelicznej przypowieści… jeden z poddanych w zamian za otrzymane 5 talentów oddał królowi 10 zdobytych, za co dostał władzę nad wieloma miastami, kolejny – za 3 talenty – oddał królowi 6 zdobytych, ostatni zaś zwrócił to, co dostał, gdyż… nie chciało mu się pracować i czas spędzał na zabawie, a otrzymany 1 talent zakopał pod drzewem.

Każdy ma jakieś zdolności i umiejętności… wystarczy tylko trochę pracy by okazało się, co to takiego i… by zebrać owoce… Nasze przedszkolaki już to wiedzą…a Ty???