kanonizacja patrona naszego przedszkola » PRZEDSZKOLE Sióstr Niepokalanek im. Jana Pawła II w Nowym Sączu

kanonizacja patrona naszego przedszkola

Nie trzeba nikomu przypominać, że 27 kwietnia na Placu Św.Piotra w Rzymie miało miejsce wydarzenie, na które z niecierpliwością oczekiwał cały świat…a jednocześnie z niedowierzanie, że tak szybko…ze szczęściem, że dane nam było też uczestniczyć w tej Tajemnicy… – o czym mowa??? o kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II.

Chociaż nie mogliśmy fizycznie uczestniczyć w tej uroczystości to jednak bardzo wielu z nas (a i wśród dzieci znalazłaby się spora gromadka…) śledziła przebieg kanonizacji z telewizją.

Następnego dnia aż wypadało przypomnieć o minionych wydarzeniach – i okazało się, że nasze dzieci są “bardzo do przodu”!!!! !!!! Co to znaczy? Doskonale wiedzą, jaka uroczystość miała miejsce, wiedzą, Kim był Św.Jan Paweł II i inne informacje…
Wspólnie obejrzeliśmy film o Św.Janie Pawle II, dzieci odpowiadały na pytania o Świętym…

Dziękujemy Wam – Kochani Rodzice za przybliżenie Dzieciom Postaci naszego Wielkiego Patrona…. Niech On nam wszystkim pomaga, niech wstawia się za nami i…mówi Panu Jezusowi o nas…