RZYM – maj 2013 » PRZEDSZKOLE Sióstr Niepokalanek im. Jana Pawła II w Nowym Sączu

RZYM – maj 2013

Do Rzymu wybraliśmy się autobusem kursowym. Jechaliśmy się 27 godzin przez Czechy i Austrię, mając w ciągu dnia za oknem piękne widoki nieco spóźnionej wiosny ….
W Rzymie przemaszerowaliśmy przez parę ulic i palców, m. innymi Plac Wenecki, Plac Hiszpański, Plac Navona i oczywiście Fontanna di Trevi. Dłuższa wyprawa była do bazyliki św. Pawła za murami oraz Tre Fontane i do Groty Objawienia. Zwiedziliśmy Kapitol i okolice oraz Koloseum. Byliśmy też w bazylice Santa Maria Maggiore i na Lateranie: tu była okazja przejść na kolanach po Świętych Schodach. Jednak najwięcej czasu spędziliśmy na Watykanie: byliśmy na AUDIENCJI, na Mszy św. przy grobie Jana Pawła II, w Bazylice św. Piotra i na Kopule i w podziemiach bazyliki. Zwiedziliśmy Muzea Watykańskie. A wszystko w trzy dni!