Międzynarodowy Dzień Tańca » PRZEDSZKOLE Sióstr Niepokalanek im. Jana Pawła II w Nowym Sączu

Międzynarodowy Dzień Tańca

29 kwietnia jest nazwany Międzynarodowym Dniem Tańca…czy – wiedząc o tym, my – przedszkolaki i wychowawcy moglibyśmy uznać, że nic sie nie dzieje??? ??? O nie!!! Zatem i w naszym przedszkolu ten dzień był okazją do… prezentacji tańców a także do wykazania się dla tych, którzy na codzień niezbyt dużo mają z tańcem wspólnego…
Tego dnia przyszliśmy ubrani według wcześniej ustalonych kolorów,
a mianowicie:
5 – latki (Motylki) na czerwono
4c (Świerszczyki) na żółto
4b (Pszczółki) na niebiesko
4a (Biedronki) na fioletowo
3b (Tygryski) na zielono
3a (Misie) na pomarańczowo.

O godz. 10.30 pokazem tańca dziweczynek z 4 i 5 – latków rozpoczęły się prezentacje.
Pompony poszły w ruch…
parkiet zaczął się uginać…
coraz to radośniejsze rytmy zaczęły dopływać do naszych uszu…
coraz więcej uśmiechów widać było wśród tańczących jak również wśród widzów…
i zaczęło się!
Najpierw Misie i Tygryski, potem Biedronki i Pszczółki z Tygryskami a na końcu dostojnie i z maxymalnym zaangażowaniem – Motylki. Pokazy – prześliczne, wykonawcy przygotowani doskonale, widownia – szczęśliwa, że ma takich zdolnych kolegów i koleżanki. Na koniec zatańczyły nasze Panie i Siostry…oj, wtedy to dopiero się działo… Dzieci … aż trudno nazwać ich zachowania… szczęście nie do opisania i radość, że TAM jest NASZA pani…!!!

Już teraz czekamy…na 29 kwietnia 2014 roku!!! 🙂