Kopciuszek i domek na skale » PRZEDSZKOLE Sióstr Niepokalanek im. Jana Pawła II w Nowym Sączu

Kopciuszek i domek na skale

“Kopciuszek”
25 marca 4 i 5 latki pojechały do Sokoła na spektakl pt. “Kopciuszek” wystawiony przez wrocławskich aktorów z Narodowego Teatru Edukacji. Chociaż spektakl zabarwiony był “innowacyjnymi dodatkami”, których z całą pewnością nie doświadczylibyśmy oglądając tradycyjną wersję Kopciuszka – jednak to, co zobaczyliśmy przeszło nasze oczekiwania! Na scenie oprócz aktorów były także pacynki…oj, wiele możnaby pisać, wiele opowiadać – ale to nie odda tego, co obejrzeliśmy… Aktorzy stanęli na wysokości zadania…rozbawili, zainteresowali…zagrali perfekcyjnie… A my – szczęśliwi – wróciliśmy do przedszkola… już czekając na następny wyjazd.

“Domek na skale”
I znowu kino… ale tym razem zaproszenie wystawił Promyczek Dobra a oglądaliśmy przedpremierowy film pt. “Domek na skale”. Pomysłodawcami jego są współautorzy znanej wszystkim dzieciom Ulicy Sezamkowej (!!!!!!). A spotkanie było z bratem Janem, laleczką Renatką, myszką Tymkiem i żabką Leopoldem, którzy przeżywają codzienne – czasem zabawne sytuacje, czasem bardzo przypominające przypowieści ewangeliczne… …
To tyle – a jakby kto chciał doświadczyć tego, co my – mamy do pożyczenia płytę !!! !!!
(zachęcamy – WARTO)