Dzień sportu u Misiów » PRZEDSZKOLE Sióstr Niepokalanek im. Jana Pawła II w Nowym Sączu

Dzień sportu u Misiów

W naszym przedszkolu obchodzimy Dzień Sportu.  W tym dniu dzieci z grupy Misiów przyszły do przedszkola ubrane w wygodne sportowe stroje, ponieważ uczestniczyły w turnieju sportowym.

W TELEGRAFICZNYM SKRÓCIE

Na początku  dzieci wzięły udział w rozgrzewce. Następnie grupa podzielona została na dwie drużyny, które rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach sportowych na torze przeszkód w świetlicy przedszkolnej – bo za oknem padał deszcz…. Przedszkolaki wzajemnie się dopingowały i wspierały. Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z konkurencjami, wykazały się szybkością, zwinnością, skocznością i celnością. Nauczyły się, że sport to bardzo przyjemna i emocjonująca forma spędzania czasu, która daje wiele radości i wspomaga naszą kondycję fizyczną oraz zdrowie. Po konkurencjach sportowych przyszedł czas na dyplom małego sportowca i małe co nie co…

Dzień Sportu w przedszkolu: radosna rywalizacja i nauka przez zabawę – 3, 2, 1….START!

W naszym przedszkolu, każdy dzień jest okazją do nauki i zabawy, ale Dzień Sportu to wydarzenie, które z niecierpliwością wyczekuje każde dziecko. W tym roku, mimo kapryśnej pogody, udało się nam zorganizować pełne emocji wydarzenie, które przeszło najśmielsze oczekiwania zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Rano, kiedy tylko dzieci przekroczyły próg przedszkola, ich oczom ukazał się przekształcony na tę okoliczność świetlica, która na jeden dzień zamieniła się w ekscytujący tor przeszkód. Zamiast zwykłej rutyny, przedszkolaki w wygodnych strojach sportowych rozpoczęły dzień od energicznej rozgrzewki, która przygotowała ich do nadchodzących wyzwań.

Podzielone na dwie drużyny, dzieci rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach. Od biegów z przeszkodami po skoki przez “rzeki” zrobione z błękitnych mat, każda aktywność była zaprojektowana tak, by rozwijać ich zwinność, szybkość i celność. To nie tylko sport, ale także świetna lekcja pracy zespołowej i zdrowej rywalizacji.

Jednak prawdziwym testem ducha zespołowego było ostatnie zadanie – estafeta, w której każdy uczestnik miał za zadanie przyczynić się do sukcesu drużyny. Oklaski i radosne dopingi wypełniły salę, gdy każde dziecko starało się pokonać tor z jak najlepszym wynikiem dla swojego zespołu.

Dzień Sportu to także doskonała okazja do nauki o znaczeniu zdrowego stylu życia. W trakcie przerw między konkurencjami, opiekunowie wprowadzali krótkie pogadanki na temat zdrowego odżywiania i znaczenia regularnej aktywności fizycznej. To ważne, by już od najmłodszych lat kształtować świadomość, jak ważne dla naszego zdrowia są sport i ruch na świeżym powietrzu.

Na zakończenie, każde dziecko otrzymało dyplom “Małego Sportowca” oraz upominki, które były symbolem ich wysiłku i zaangażowania. Radość i duma z własnych osiągnięć były widoczne na każdej twarzy.

Niezapomniane chwile i emocje z tego dnia zostały uwiecznione na licznych zdjęciach, które znajdują się w naszej galerii online. Zapraszamy wszystkich rodziców i miłośników aktywności fizycznej do odwiedzenia naszej strony i zobaczenia, jak przedszkolaki radzą sobie w sportowych zmaganiach.

Dzień Sportu w przedszkolu to więcej niż tylko zabawa. To czas nauczenia się ważnych życiowych wartości takich jak zdrowa rywalizacja, duch zespołu i radość z aktywności, które pozostają z dziećmi na długo po powrocie do domu.

#przedszkolenowysacz #fajneprzedszkole #dobreprzedszkole #niepubliczneprzedszkole #prywatneprzedszkole #przedszkolekatolickie #nowysacz

FACEBOOK, Przedszkole Sióstr Niepokalanek, Przedszkole Nowy Sącz, dobre Przedszkole Sióstr Niepokalanek w Nowym Sączu, fajne przedszkole Nowy Sącz NASZ FACEBOOK
Nasze wpisy i informacje publikujemy na Facebooku
Zobacz, polub nasz profil /przedszkoleSN śledź to, czym zajmują sie Twoje dzieci. Polecamy nasze przedszkole. Powiedz o nas innym i polecaj nas! Pomożesz nam w naszym rozwoju i działalności.

FACEBOOK

INSTAGRAM, Przedszkole Sióstr Niepokalanek, Przedszkole Nowy Sącz, dobre Przedszkole Sióstr Niepokalanek w Nowym Sączu, fajne przedszkole Nowy Sącz NASZ INSTAGRAM
INSTAGRAM – tam znajdziesz nasze fotki
Mamy profil na Instagramie! /przedszkoleSN; publikujemy tam najnowsze zdjęcia. Zapraszamy do polubienia – zawsze aktualne i na czasie. Publikujemy na bieżąco i z pasją 🙂

INSTAGRAM

Powiedz znajomym o przedszkolu!

Rekrutacja już trwa! ZAPRASZAMY WSZYSTKIE DZIECI!

Prowadzimy REKRUTACJĘ dzieci do grup przedszkolnych. Szczegóły w zakładce REKRUTACJA (kliknij tutaj).
Możesz również zadzwonić do nas i dowiedzieć się więcej bezpośrednio w rozmowie – tel: +48 18 442 04 04.