PRZEDSZKOLE Sióstr Niepokalanek im. Jana Pawła II w Nowym Sączu

Pasowanie Tygrysków

Pasowanie Tygrysków: Pierwszy Krok w Przedszkolnym Świecie

Streszczenie

Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w naszym przedszkolu odbyła się w środę. Od samego rana trwały przygotowania w trzylatkach. Uroczystość rozpoczęły występy dzieci z grupy Tygrysków. Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez siostrę dyrektor. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.

W naszym przedszkolu “Biały Klasztor” świętujemy wiele ważnych momentów, ale pasowanie na przedszkolaka zawsze wywołuje szczególne emocje, zarówno wśród dzieci, jak i ich rodziców. W tym roku uroczystość ta była dedykowana grupie “Tygrysków”, która pierwszy raz stanęła przed tak ważnym wyzwaniem.

Od wczesnych godzin porannych całe przedszkole było w ruchu, przygotowując się do tego doniosłego wydarzenia. Mali “Tygryski” z niecierpliwością i podekscytowaniem oczekiwali na swoje pierwsze oficjalne występy. Program artystyczny, jaki przygotowali, był prawdziwym dowodem na to, jak wiele talentu i pozytywnej energii drzemie w naszych przedszkolakach. Piosenki, tańce i recytowane z wielką precyzją wierszyki nie tylko zachwyciły zebranych gości, ale także stanowiły niezapomniany moment dla samych dzieci.

Kulminacją uroczystości było pasowanie, które z wielką powagą przeprowadziła Siostra Dyrektor, używając olbrzymiej kredki, aby symbolicznie dotknąć ramienia każdego przedszkolaka, witając ich tym samym w społeczności przedszkolnej. Ten moment, pełen symboliki i emocji, oznaczał nowy rozdział w ich edukacyjnej podróży.

Rodzice, obserwując te wzruszające sceny, nie kryli dumy i radości z osiągnięć swoich pociech. Uroczystość pasowania na przedszkolaka to nie tylko rytuał, ale przede wszystkim potwierdzenie gotowości dzieci do rozpoczęcia nowego etapu w ich edukacji.

W “Białym Klasztorze” wierzymy, że takie momenty są kluczowe dla budowania poczucia przynależności i społeczności wśród naszych przedszkolaków. To wydarzenie to również przypomnienie dla nas wszystkich o wartościach, jakie chcemy przekazać naszym dzieciom: odwadze w wyrażaniu siebie, dążeniu do poznawania świata i budowaniu trwałych relacji z rówieśnikami.

#przedszkolenowysacz #fajneprzedszkole #dobreprzedszkole #niepubliczneprzedszkole #prywatneprzedszkole #przedszkolekatolickie #nowysacz

FACEBOOK, Przedszkole Sióstr Niepokalanek, Przedszkole Nowy Sącz, dobre Przedszkole Sióstr Niepokalanek w Nowym Sączu, fajne przedszkole Nowy Sącz NASZ FACEBOOK
Nasze wpisy i informacje publikujemy na Facebooku
Zobacz, polub nasz profil /przedszkoleSN śledź to, czym zajmują sie Twoje dzieci. Polecamy nasze przedszkole. Powiedz o nas innym i polecaj nas! Pomożesz nam w naszym rozwoju i działalności.

FACEBOOK

INSTAGRAM, Przedszkole Sióstr Niepokalanek, Przedszkole Nowy Sącz, dobre Przedszkole Sióstr Niepokalanek w Nowym Sączu, fajne przedszkole Nowy Sącz NASZ INSTAGRAM
INSTAGRAM – tam znajdziesz nasze fotki
Mamy profil na Instagramie! /przedszkoleSN; publikujemy tam najnowsze zdjęcia. Zapraszamy do polubienia – zawsze aktualne i na czasie. Publikujemy na bieżąco i z pasją 🙂

INSTAGRAM

Powiedz znajomym o przedszkolu!

Rekrutacja już trwa! ZAPRASZAMY WSZYSTKIE DZIECI!

Prowadzimy REKRUTACJĘ dzieci do grup przedszkolnych. Szczegóły w zakładce REKRUTACJA (kliknij tutaj).
Możesz również zadzwonić do nas i dowiedzieć się więcej bezpośrednio w rozmowie – tel: +48 18 442 04 04.