Zaśpiewajmy Niepodległej » PRZEDSZKOLE Sióstr Niepokalanek im. Jana Pawła II w Nowym Sączu

Zaśpiewajmy Niepodległej

10 listopada w przeddzień 102 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości cała społeczność przedszkolna spotkała się w sali gimnastycznej…

…aby świętować naszą długo oczekiwaną wolność. Dzieci z grupy Żabek w pięknym patriotycznym przedstawieniu przygotowanym na tę okoliczność wprowadziły nas w czasy niewoli i zaborów. Mali aktorzy w pięknej recytacji swoich ról teatralnych przybliżyły postacie Ojców Niepodległości, przeniosły w czasy powstawania piosenki okupacyjnej i wolnościowej. Włączając się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej pt: ” Szkoła do hymnu”, odśpiewaliśmy wspólnie o 11:11 “Mazurka Dąbrowskiego”. Dzień ten dla naszej społeczności był wielkim świętowaniem naszej niepodległości i państwowości.Wszystkie dzieci wraz z wychowawcami przygotowały piosenki patriotyczne, kąciki w salach i opowieści historyczne. Ten dzień był dla nas WIELKĄ LEKCJĄ PAMIĘCI HISTORYCZNEJ.