Adwentowe zadanie » PRZEDSZKOLE Sióstr Niepokalanek im. Jana Pawła II w Nowym Sączu

Adwentowe zadanie

Adwent jest czasem oczyszczenia naszych serc w oczekiwaniu na przyjście Jezusa Chrystusa.
Jednym z naszych postanowień adwentowych może być rodzinne czytanie najpiękniejszej księgi o miłości Boga do człowieka.

Zachęcamy do wzięcia udziału w adwentowej akcji:

ODKRYWAMY SŁOWO BOŻE

1. Na grupowej gazetce zapisujemy, w którym dniu zabierzemy z przedszkola specjalny lampion adwentowy. Jego światło ma nam przypominać o Chrystusie, Który jest Światłością świata.

2. W domu zapalamy lampion, zabieramy na kolana dziecko, przytulamy się i czytamy dowolnie wybrany fragment Pisma Świętego lub Biblii dla dzieci (możemy też porozmawiać z dzieckiem o przeczytanym fragmencie).

3. W dołączonym do lampionu segregatorze zapisujemy co wspólnie przeczytaliśmy np. “Przypowieść o zagubionej owcy” (można podać dokładne wersety – w tym przypadku Łk 15, 1 – 7). Dziecko może samodzielnie lub z pomocą rodziców wykonać ilustrację dotyczącą przypowieści. Koniecznie zapisujemy też imię i nazwisko dziecka.

4. Następnego dnia przynosimy lampion wraz z segregatorem do przedszkola, by mógł też zanieść światło Dobrej Nowiny do innych domów.