Z wizytą w piekarni » PRZEDSZKOLE Sióstr Niepokalanek im. Jana Pawła II w Nowym Sączu

Z wizytą w piekarni

W czwartek 15 października my – czyli grupa “Kotków” – pojechaliśmy do piekarni “Nika” w Nowym Sączu, gdzie zobaczyliśmy jak powstaje chleb i zapoznaliśmy się z pracą piekarzy i cukierników. Na miejscu powitał nas z uśmiechem Właściciel i, gdy ubraliśmy specjalne papierowe czapeczki – zaprosił nas do pomieszczeń produkcyjnych. Tam było już naprawdę ciepło… Pan Nika objaśnił i pokazał nam poszczególne fazy produkcji chleba a także ciast i ciasteczek. Obserwowaliśmy czynności zatrudnionych tam piekarzy: mieszanie i ważenie ciasta, formowanie bochenków i w końcu samo wkładanie do bardzo gorącego pieca. Pan Właściciel poczęstował nas świeżutkim chlebem a na koniec czekał na nas słodki poczęstunek – czyli to, co lubimy najbardziej…ciasta i ciasteczka, a na naszego Przewodnika i Gospodarza piekarni – serduszko od nas… Bardzo dziękujemy za otwartość i wielką gościnność…