Noc w przedszkolu 8 - 9 maja. » PRZEDSZKOLE Sióstr Niepokalanek im. Jana Pawła II w Nowym Sączu

Noc w przedszkolu 8 – 9 maja.

To, co niedawno wydarzyło się w naszym przedszkolu z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci, rodziców , nauczycieli i Sióstr… Mowa o nocy spędzonej przez sześciolatki w przedszkolu.

Dawno nikt nie widział tak radosnych dzieci rozstających się z rodzicami i rodziców…pełnych pytań i…oczekujących – co to będzie… ???

Dzieci zaopatrzone w śpiwory, koce i poduszeczki oraz przytulanki i latarki przyszły do przedszkola o określonym czasie i…zaczęło się 🙂

…uroczysta przysięga, zabawy i rywalizacje, konkursy i zabawy muzyczne, organizowanie sobie miejsca noclegowego, kolacja – to bardzo ogólny i skrótowy opis tego, co się działo tego wieczoru. Po wspólnej kolacji podchody na placu zabaw z latarkami… (ciekawy zapewne widok dla sąsiadów :)) i odnalezienie skarbu, którym okazał się popcorn… Następnie film , mycie zębów i do łóżek… (wersja idealna, bo jak zasnąć, skoro obok leży najlepsza koleżanka lub kolega…- nie porozmawiać???) Około 23.30 już zaczynało się robić cicho…aż do 6.15, kiedy to okazało się, że nie ma co dłużej “dryfować” w pościeli…skoro tylu znajomych wokół…

Po śniadaniu i porannej toalecie oraz po złożeniu swego dobytku 🙂 udaliśmy się do znanego nam Pana Stefana, by pobawić się trochę w glinie… a później przychodzili już rodzice – stęsknieni tak, jak i dzieci…

Radość ogromna. Przeżycie jedyne w swoim rodzaju.

Dziękujemy Bohaterom tego dnia i nocy za odwagę, rodzicom za zaufanie a Siostrze Augustynie i Pani Asi…za pomysły, poświęcony czas, Serce i…już czekamy na wycieczkę!!!