święty Mikołaj u nas » PRZEDSZKOLE Sióstr Niepokalanek im. Jana Pawła II w Nowym Sączu

święty Mikołaj u nas

Święty Mikołaj przybył do naszego przedszkola już w środę, 3 grudnia. O godz. 9 zebraliśmy się wszyscy na korytarzu przed salą gimnastyczną. “Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus” – tymi słowami powitaliśmy Świętego Mikołaja. Zaśpiewaliśmy też piosenkę i powiedzieliśmy wierszyk – żeby ucieszyć naszego Gościa, podziękować za odwiedziny i prezenty, które nam przyniósł. Uśmiech na jego twarzy pokazywał, że te nasze niespodzianki sprawiły mu radość.
Ze Świętym Mikołajem do sali weszła grupa najmłodszych dzieci (trzylatki) i rozpoczęło się rozdawanie prezentów. Niektóre dzieci trochę się bały, ale ogólna radość wszystkich i dobroć Świętego Mikołaja pozwoliły zapomnieć o obawach czy też nieśmiałości.
Później kolejne grupy przychodziły na swoje spotkanie z dawno oczekiwanym Gościem.
Okazało się, że Święty Mikołaj dobrze nas zna i wie, jak się dzieci zachowywały w ciągu roku (m. in. od Aniołków) – kto był bardzo grzeczny, a kto nieco mniej i powinien się jeszcze poprawić.
Wiele dzieci wręczało Świętemu Biskupowi specjalnie przygotowane laurki i rysunki. “Dziękuję” – to słowo często się powtarzało, gdy prezent trafiał do rąk dziecka.
Wszystkie dzieci obiecały, że będą grzeczne i zasłużą na prezenty w następnym roku.
Były też indywidualne i wspólne zdjęcia ze Świętym Mikołajem, który powiedział, że chętnie, z radością znów (za rok) do nas przyjdzie.