Pięcio- i sześciolatki w kinie » PRZEDSZKOLE Sióstr Niepokalanek im. Jana Pawła II w Nowym Sączu

Pięcio- i sześciolatki w kinie

28 listopada wyjechaliśmy do kina “Sokół”. Było nas dużo, bo aż trzy grupy: Tygryski, Misie i Rybki. Film “Niezwykłe przygody trzech pluszowych misiów” to pierwsza projekcja z cyklu Akademii Przedszkolaka “Filminek” (w grudniu obejrzymy kolejny).
FIlm był bardzo ciekawy, podobał się dzieciom i wychowawczyniom – podobno oglądały go kiedyś, gdy same były dziećmi.
Opowieść o misiach wiele nas nauczyła, a najbardziej tego, że:
– szczęście i radość można znaleźć tylko wtedy, gdy pomaga się innym,
– praca wcale nie hańbi, ale ukazuje wielkość człowieka,
– aby coś zrobić, trzeba najpierw użyć zdrowego rozsądku – o czym przekonały się trzy małe misie, bohaterowie przygód.
Na początku, zanim jeszcze usiedliśmy wygodnie w fotelach sali kinowej, nieoczekiwanie zjawił się wielki miś Kubuś ze swoją opiekunką Agnieszką. Miło się z nami przywitali. Po chwili Agnieszka wyznała w sekrecie, że Kubuś nie umie się właściwie zachować w różnych miejscach, np. w rezerwacie przyrody.
Dowiedzieliśmy się przy okazji, że rezerwat to las pod szczególną ochroną, w którym należy zachować ciszę i dokładnie tak, jak wskazują tabliczki informacyjne (tzn. nie śmiecić, nie hałasować, nie łamać gałęzi, niczego nie wynosić, np. grzybów, nie wprowadzać zwierząt, np. psów).
Radośni i ubogaceni wróciliśmy do przedszkola, a w kinie zostawiliśmy przygotowane na ten dzień prace plastyczne przedstawiające misia.