w bibliotece » PRZEDSZKOLE Sióstr Niepokalanek im. Jana Pawła II w Nowym Sączu

w bibliotece

W poniedziałek 13 X wybraliśmy się miejskim autobusem do Sądeckiej Biblioteki Publicznej – Oddział dla dzieci – mieszczącej się przy ulicy Lwowskiej 21. Na miejscu czekało na nas mnóstwo atrakcji, m. in. zwiedzanie księgozbioru mieszczącego się na parterze. Było mnóstwo książek z bajkami, baśniami, wierszami i opowieściami przeznaczonymi dla dzieci w różnym wieku.
Po zwiedzeniu wypożyczalni i bezbłędnym odgadnięciu tytułów wielu bajek, z których postacie namalowane były na korytarzowych ścianach, poszliśmy schodami na piętro do czytelni. Pani bibliotekarka wyjęła z szafy wiele ciekawych książek. Wśród nich znajdowały się takie, które po otwarciu zmieniały się w domek lub zamek, z tekturowymi samochodami oraz takie, które przy otwieraniu ruszały się i ukazywały fantastyczny świat zwierząt. Gdy książki znalazły się z powrotem w szafie, usiedliśmy na dywanie i wysłuchaliśmy bajki o żółwiku Franklinie pt. “Zagubiona książka”. Główny bohater wypożyczył książkę z biblioteki, aby zrobić z przyjaciółmi latawiec. Latawiec był piękny, ale książka gdzieś się zapodziała.
Później, siedząc przy stoliku, kolorowaliśmy własne latawce. Przyczepialiśmy do nich ogonki z bibuły i sznurki. Nasze latawce wyglądały jak prawdziwe.
Po zakończonej pracy i wspólnej zabawie podziękowaliśmy Pani bibliotekarce za wspólnie spędzony czas, wręczając jej laurkę.
Po tej wizycie każdy z nas ma ochotę razem z rodzicami wybrać się ponownie do biblioteki, by wypożyczyć dla siebie książki, które już niedługo – gdy nauczymy się wszystkich liter – sami będziemy czytać.