urodziny Matki Marceliny » PRZEDSZKOLE Sióstr Niepokalanek im. Jana Pawła II w Nowym Sączu

urodziny Matki Marceliny

16 stycznia dzieci z 4 grup – Misie (4a), Tygryski (4b), Żabki (5a) i Wiewiórki (5b) poszły na wycieczkę. Już możemy wyobrazić sobie niepokój rodziców i pytania niemal cisnące się na usta typu: “Przecież nie wiedzieliśmy nic!” lub – “A była jakaś zbiórka?”… Drodzy Rodzice! Nie potrzebna troska… gdyż data 16 stycznia to data urodzin założycielki Zgromadzenia Sióstr Niepokalanek – Matki Marceliny Darowskiej. Po wysłuchaniu krótkiej katechezy – dzieci z wychowawczyniami i z siostrą w wielkiej ciszy (a o taką czasem trudno…) poszły…same nie wiedziały gdzie, ale poddały się w zaufaniu. A poszły w miejsce, do którego mało kto z osób świeckich zdąża, a mianowicie za klauzurę, do celi zakonnej Marceliny Darowskiej. Jak w końcu na świętowanie urodzin przystało – trzeba odwiedzić Jubilatkę… i zanieść Jej kwiatek (a na taki pomysł wpadły Tygryski)…i ku zdziwieniu wszystkich – Marcelina, chociaż jest już dawno w niebie – na naszą wizytę była przygotowana… Zdobyła nasze serca, GDYŻ…przez żołądek do serca – a od Jubilatki dostaliśmy cukiereczki…