Akademia patriotyczna » PRZEDSZKOLE Sióstr Niepokalanek im. Jana Pawła II w Nowym Sączu

Akademia patriotyczna

13 listopada był dniem pierwszej akademii patriotycznej w naszym przedszkolu…

Czyż to nie za wielkie słowa “akademia patriotyczna”? Chyba nie, gdyż na pytanie skierowane do dzieci o znaczenie słowa “akademia” usłyszeć można było – że “jest to coś takiego, kiedy się występuje”… i tak też było w naszym przedszkolu – spotkaliśmy się i występowali…

“Centralne występy” i prowadzenie spotkania należało do Tygrysków (grupa 4b), po których występie każda grupa odśpiewała wcześniej przygotowaną i wyuczoną przepięknie piosenkę patriotyczną… Wzruszeniom gości nie było końca, gdyż trudno nie uronić choćby łezki widząc przedszkolaki ubrane na galowo (w pełnym tego słowa znaczeniu) i śpiewające poważne i wzniosłe w swojej treści piosenki.
To był wielki dzień. Wielkie przeżycie. Niech na zawsze zostanie w naszych sercach i w sercach dzieci, że jesteśmy Polakami… bądźmy z tego dumni!