II ROCZNICA NADANIA IMIENIA PRZEDSZKOLU » PRZEDSZKOLE Sióstr Niepokalanek im. Jana Pawła II w Nowym Sączu

II ROCZNICA NADANIA IMIENIA PRZEDSZKOLU

Dzień 22 października oprócz tego, że jest wspomnieniem błogosławionego Jana Pawła II – jest także kolejną rocznicą pamiętnego dnia, kiedy to nasze przedszkole przestało być bezimienne… Dziwnie to brzmi ale jest faktem. 22 października 2011 roku uroczyście nadano przedszkolu imię – chyba najgodniejsze, jakie tylko można było nadać – Patronem naszym stał się od tego dnia Ojciec Święty Jan Paweł II.

Dziś – po dwóch latach od tego wydarzenia spotkaliśmy się wszyscy w kaplicy na wspólnej modlitwie do naszego Wielkiego Patrona, z prośbą, by dalej opiekował się nami, naszymi rodzinami i…by przybliżał nas do Pana Boga. Podczas modlitwy dowiedzieliśmy się, że jedna z Sióstr (s.Macieja) aż 7 lat mieszkała na jednym podwórku z Papieżem (kiedy to wybrano Siostrę na Przełożoną wspólnoty Sióstr posługujących na Watykanie). Siostra powiedziała nam krótko, że Papież był wysoki, dużo się uśmiechał, lubił sport, cukierki (najbardziej polskie!) i często modlił się – a Jego ulubioną modlitwą była modlitwa do Matki Bożej… aż się chce naśladować takiego Patrona!

Na każde dziecko czekała dziś malutka słodka niespodzianka a na rodziców – przesłanie Ojca Świętego.

…to wielka radość mieć za opiekuna Jana Pawła II.
Czujemy, że modli się za nas i jest z nami…