pasowanie na przedszkolaka » PRZEDSZKOLE Sióstr Niepokalanek im. Jana Pawła II w Nowym Sączu

pasowanie na przedszkolaka

9 października 2013roku o godzinie 11:00 odbyło się uroczyste pasowanie Czterolatków na PRAWDZIWYCH PRZEDSZKOLAKÓW.
Najpierw młodszych kolegów i koleżanki powitały dzieci ze starszej grupy – zapowiadając, że chociaż pod ciężarem ołówka ugną się, to i tak podołają wszystkim wyzwaniom stojącym przed każdym przedszkolakiem.

Misie i Tygryski oczekiwały tego dnia z wielkim przejęciem…trudno przecież tak od zaraz być prawdziwym przedszkolakiem a zatem: wzorem dla młodszych, dobrym kolegą i dobrą koleżanką, słuchać Pani i Siostry…wszystko zjadać z talerzyka… – ale jak trzeba, to damy radę – mówiły Czterolatki. Na pytania Siostry – czy przyrzekacie? Nasze dotychczasowe „Maluchy” mówiły głośno, zgodnym chórem ”TAK!”
Pasowanie poprzedziły króciutkie występy Bohaterów dnia – uwieńczone gromkimi oklaskami. Następnie przyszedł czas na najbardziej oczekiwaną chwilę – pasowanie… oj, ile stresu i emocji dostrzec można było na twarzach Misiów i Tygrysków… aż wreszcie – dotknięcie ołówkiem w głowę i ramię… i ważne słowa:


„Pasuję Cię na PRAWDZIWEGO PRZEDSZKOLAKA.
Miej dobre serce i bądź uśmiechnięty!”

Kochane Misie i Tygryski!
Witamy Was w gronie PRAWDZIWYCH PRZEDSZKOLAKÓW!!!