Wizyta RATOWNIKÓW MEDYCZNYCH » PRZEDSZKOLE Sióstr Niepokalanek im. Jana Pawła II w Nowym Sączu

Wizyta RATOWNIKÓW MEDYCZNYCH

18 kwietnia…wtedy to się dopiero działo!!! Tego dnia dzieci po śniadaniu zgromadziły się w trzech salach – 3a i 3b u Misiów, 4c i 4b u Świerszczyków, 4a i 5.l u Motylków…ale nie celem zabawy w sali sąsiadów. Czekaliśmy cierpliwie na to, co miało się za moment stać…a czekając śpiewaliśmy piosenki, poznawaliśmy się wzajemnie, gdy nagle… do każdej z wymienionych sal weszło kilka osób nietypowo ubranych (w czerwonych koszulkach z jakimiś napisami, w dziwnych spodniach i niektórzy w jakichś dużych kamizelkach!) – byli to … RATOWNICY MEDYCZNI!
Pokazali nam jak się zachować, gdy ktoś znajdujący się obok nas potrzebuje pierwszej pomocy…, uczyliśmy się robić masaż serca i byliśmy bandażowani…no i ma się rozumieć sami też wykazaliśmy się umiejętnością bandażowania… – czyli można śmiało powiedzieć, że pierwszą pomoc mamy “w małym paluszku” 🙂
Dziękujemy Miłym Gościom za spotkanie, naukę i wiele radości!!! !!!