Pszczółki » PRZEDSZKOLE Sióstr Niepokalanek im. Jana Pawła II w Nowym Sączu

Pszczółki

Pszczółki, to właśnie my jedne z najmłodszych przedszkolaków. Wesoło bzyczymy od rana jest nas w grupie 22, więc nie mała gromada. Korzystając ze sposobności wymieniam teraz tych miłych gości : jest Mariuszek i Pawełek , Patryk oraz Oliwierek a za nimi drepcze Łucja i jej koleżanki Faustynka i Karinka. Nad uchem bzyczą dwie bliźniacze pszczółki Karol i Mikołaj. Bartuś, Jaś, Marcinek, Nicoll i Inga w kolejce się ustawiają, bo też chętnie się przywitają. Dwie Oleńki pięknie się uśmiechają z Patrycją, Nataszą i Michalinką zabawy wymyślają. Lena z Zosią i Natalką za rączki się trzymają i do kółeczka zapraszają. Po 3 latka dopiero mamy na świat ze zdziwieniem jeszcze spoglądamy. Wiele rzeczy w przedszkolu jest dla nas nowością, ale na przyjście rano do przedszkola czekamy z niecierpliwością. Powoli się zaprzyjaźniamy do wielu rzeczy w przedszkolu przyzwyczajamy. W przedszkolu jest miło i kolorowo czas nam tu płynie istnie bajkowo. Uczymy się myśleć, słuchać i mówić, aby łatwiej się porozumieć. W kaplicy codziennie za mamusi i tatusia zdrówko się modlimy o wszelkie łaski dla nas wszystkich prosimy. Śpiewać piosenki, tańczyć i biegać lubimy, malować i wyklejać dopiero się uczymy. Samodzielnie jeść też już potrafimy, chociaż czasami się pobrudzimy. Do spacerowania za skakanką chętnie się ustawiamy, bo do chodzenia w parach dopiero się przymierzamy. Na leżakowaniu niektórzy z nas pod kołderkami zasypiają a inni o „mamie i podwieczorku” wciąż opowiadają. Pszczółką w przedszkolu szybko leci czas. Na wspólnej nauce, spacerach, psotach i zabawie. Razem to dopiero jest ciekawie!