Porządki przed otwarciem » PRZEDSZKOLE Sióstr Niepokalanek im. Jana Pawła II w Nowym Sączu

Porządki przed otwarciem

Początek sierpnia…, upalne, piękne dni… Pierwsza przedszkolna rozmowa telefoniczna z dyrekcją – radość i niesamowite emocje wiążące się z podjęciem nowego zadania. Tak to się zaczęło…
Pierwszy dzień był bardzo emocjonujący. Idąc do pracy każda z nas zastanawiała się jak to będzie, jacy będą ludzie oraz jakie będą nasze zadania i obowiązki. Był także pewien lęk i obawy, jednak odeszły one bardzo szybko. Otaczające osoby były uprzejme, radosne i pozytywnie nastawione…jednym słowem – pełne zapału do pracy.
Przywitała nas Siostra Przełożona klasztoru oraz Siostra Krysta. Oprowadziły każdą z nas po przedszkolu. Pomieszczenia były pełne robotników: od elektryków przez malarzy do specjalistów budowlanych…. Wszystkim, którzy tam byli przyświecał jeden cel: zorganizować piękne, wygodne i estetyczne przedszkole. Wiedziałyśmy, iż wykonywane przez nas zadana pozwolą stworzyć nowe i pożądane warunki pracy. Nie sposób było nie zauważyć Pani Jadzi, która doskonale orientowała się w sposobach i kolejności wykonywanych przez nas zadań, dbała o nas i przypominała o konieczności przerwy w czasie pracy 🙂 „Załoga” stopniowo się powiększała, z dnia na dzień przychodziły nowe osoby… Wspólne porządki zapoczątkowały znajomości i przyjaźnie i integrację całego Grona Pedagogicznego. Dzięki tym dniom o wiele łatwiej przebiegała dalsza współpraca. Każda z nas włożyła dużo serca i pracy fizycznej co przyniosło wspaniały rezultat.