Plan dnia » PRZEDSZKOLE Sióstr Niepokalanek im. Jana Pawła II w Nowym Sączu

Plan dnia

Ramowy rozkład dnia dla trzy – czterolatków

6:30 – 84:5
Codziennie rano z uśmiechniętą minką przychodzę do przedszkola. Żegnam Mamę lub Tatę, witam swoje Panie, koleżanki i kolegów. Bawię się, uczestniczę w grach dydaktycznych, wykonuję prace porządkowe, zabawy i ćwiczenia logopedyczne, zabawy ruchowe, zabawy ze śpiewem, zabawy integracyjne i inne …jak to zwykle w poranku bywa.

8:50 – 9:00
W modlitwie porannej ofiaruję cały mój dzień Bogu.

9:00 – 9:30
Przygotowuję się do śniadania, pomagam sprzątać zabawki, pomoce, myję ręce.
I wreszcie długo oczekiwane śniadanko!!!…a po nim – dziękczynienie za pyszny posiłek!

9:30 – 10:30
Uczestniczę w zajęciach edukacyjnych, biorę udział w zajęciach badawczych, rytmicznych, tematycznych a także w różnych formach scenicznych zabaw twórczych…czyli mam szansę już niebawem zostać MAŁYM ARTYSTĄ!

10:30 – 11:30
Wychodzę do ogrodu przedszkolnego, idę na wycieczkę dydaktyczną, obserwuję przyrodę…ale oczywiście nie sam!!! Z całą moją kochaną grupą.

11:30 – 12:15
Przygotowuję się do obiadu, myję ręce…i wreszcie jest!!! SMACZNY OBIADEK!!!!…
i co najciekawsze…uczę się skutecznie kulturalnego zachowania przy stole…

12:30 – 14:00
Odpoczywam po pyszniutkim obiedzie…
Grupy młodsze – uczę się rozbierać i składać swoje ubranka. Słuchając spokojnej muzyki lub czytanych bajek – odpoczywam…
Grupa starsza – uczestniczę w zabawach z kolegami i koleżankami według własnych pomysłów i zainteresowań, słucham bajek, lepię z plasteliny, konstruuję z klocków różne budowle, wychodzę do ogrodu i na spacery, razem z kolegami powtarzam i utrwalam zdobyte wiadomości na zajęciach.

14:00 – 14:15
Wstaję i ubieram się…przygotowuję się jednym słowem do podwieczorku