Nadanie imienia » PRZEDSZKOLE Sióstr Niepokalanek im. Jana Pawła II w Nowym Sączu

Nadanie imienia

Nadanie imienia data 22 października 2011 roku wpisała się na stałe w historię naszego przedszkola, ponieważ tego dnia miała miejsce niebywała uroczystość – NADANIE IMIENIA PRZEDSZKOLU. Od tego dnia nie jesteśmy bezimienną placówką oświatową na terenie miasta a nosimy nazwę:

W uroczystości nadania placówce imienia uczestniczyli: ks. Dziekan Jan Piotrowski z Bazyliki św. Małgorzaty, delegowany przez ks. Biskupa, Ksiądz Kapelan Klasztoru Sióstr Niepokalanek – Ks. Ryszard Kurek, siostry z Białego Klasztoru, pracownicy i przyjaciele przedszkola, rodzice oraz dzieci. Nie zabrakło też nauczycielek z przedszkola z Warszawy, Wychowanek szkół niepokalańskich należących do Koleżeńskiego Zjednoczenia Jazłowieckiego w Warszawie, oraz obecnych uczennic z nowosądeckiego Zespołu Szkół Sióstr Niepokalanek. Swoją obecnością zaszczyciły nas również siostry z innych domów: s. Daniela z Wałbrzycha, s. Janisława z Łomianek i s. Celina z Warszawy.

Uroczystość rozpoczęła się ok.godz.15:30 modlitwą. Na wstępie odśpiewaliśmy ukochaną przez Ojca Świętego Jana Pawła II pieśń Barkę. Ksiądz Kapelan odczytał błogosławieństwo Ojca Świętego Benedykta XVI zaś Ksiądz Dziekan – Słowo Boże, po czym wygłosił krótkie kazanie i odczytał Akt nadania przedszkolu imienia, oraz poświęcił obraz Jana Pawła II.

Kaplicę ozdobiły kompozycje kwiatowe w odcieniach bieli i zieleni wykonane przez specjalnie na tę okoliczność poproszoną panią kwiaciarkę. W prezbiterium na ławeczkach siedziały dzieci wraz ze swoimi Wychowawczyniami. Goście byli zachwyceni profesjonalizmem, z jakim grupa czterolatków recytowała wiersz specjalnie na tę okoliczność ułożony przez s. Julitę. Wszystkie dzieci wyuczone przez naszą niezawodną p. Lidię Dziedzic głośno i wyraźnie zaśpiewały piosenkę, którą teraz już można nazwać śmiało hymnem naszego Przedszkola: „Nasze Przedszkole”. Po części artystycznej przedstawiciel Rodziców – Tata Jasia z grupy 3a – pan Tomasz Przeworski podziękował Księdzu Dziekanowi za przybycie oraz nadanie imienia Przedszkolu, a na ręce s.Maciei złożył podziękowanie za otwarcie przedszkola, za codzienny trud nauczycieli i wychowawców, poświęcenie i troskę o wychowanie najmłodszego pokolenia. Dzieci wręczyły najważniejszym gościom specjalnie wykonane laurki projektu i ostatecznej realizacji p.Małgosi z gr.3c – dzieci też miały w tym swój udział – malowały pastelami kartki, z których w efekcie powstały śliczne kwiatki. S.Laurencja podziękowała wszystkim za przybycie i pomoc w realizacji całego przedsięwzięcia s.Laurencja podziękowała wszystkim za przybycie i pomoc w realizacji całego przedsięwzięcia. S. Laurencja podziękowała wszystkim za przybycie i pomoc w realizacji całego przedsięwzięcia.

Po zakończonej uroczystości w kaplicy dzieci wraz z nauczycielkami udały się do salek na poczęstunek i wspólną zabawę zaś rodzice przeszli do szkolnej sali gimnastycznej, gdzie wysłuchali wykładu s.Danieli z Wałbrzycha. Wychodząc otrzymali w kopertach myśli Matki Marceliny, a na korytarzu czekał na nich słodki poczęstunek.

Imię bł.Jana Pawła dodać należy, iż tworzy specyficzny klimat naszej placówki, wyróżnia ją spośród innych, sprawia, że utożsamiani jesteśmy z łagodnością, miłością i ciepłem, którymi to cechami przepełniony był nasz Wielki Rodak. Ta wyjątkowa uroczystość pozostawiła niezapomniane wrażenia ale i chęć jeszcze lepszego wypełniania swojej misji – służenia dzieciom.(sM)