Grupa czterolatków „Motylki” » PRZEDSZKOLE Sióstr Niepokalanek im. Jana Pawła II w Nowym Sączu

Grupa czterolatków „Motylki”

Grupa czterolatków „Motylki”

W „motylkach” oprócz czterolatków mamy dwoje pięciolatków. Wszystkich dzieci jest 24 ( 10 chłopców i 14 dziewczynek). Dla większości dzieci pójście do przedszkola było pierwszym kontaktem z grupą rówieśniczą, z tego powodu niektóre dzieci z „nieśmiałością” przekraczały próg naszego przedszkola. Jednak dziś wszystkie „motylki” czują się pewnie i traktują przedszkole jak swój drugi dom. Cała grupa jest uśmiechnięta, pomaga sobie nawzajem i nawet zawiązały się pewne przyjaźnie.
Wszyscy uwielbiają śpiewy z gitarą, tańce, ćwiczenia gimnastyczne oraz zabawy i gry ruchowe. Nie zapominamy jednak o tym co w naszym przedszkolu jest zdecydowanie najważniejsze – codziennej modlitwie w kaplicy i przed każdym posiłkiem. Głębszą wiedzę o sprawach duchowych przekazuje dzieciom siostra Irenea. Nasze dzieci uczestniczą też w comiesięcznej niedzielnej Mszy świętej, na którą zapraszają rodziców.
Tyle ze spraw duchowych a ze spraw przyziemnych to:
Z radością chodzimy na spacery oraz wykonujemy prace plastyczne, które prezentujemy w naszym „ kąciku plastycznym” .Chętnie też eksperymentujemy i doświadczamy w kącikach zainteresowań, które zakładamy w naszej sali odkrywając tajniki przyrody i życia.
„Motylki” lubią uczyć się poprzez zabawę. Naszą zasadą w kontaktach z rówieśnikami jest przysłowie „ Nie czyń drugiemu, co tobie nie miłe”.