Biedroneczki » PRZEDSZKOLE Sióstr Niepokalanek im. Jana Pawła II w Nowym Sączu

Biedroneczki

Jesteśmy Biedroneczkami, czyli grupą 3a. “3” oznacza liczbę naszych lat, zaś “a” informuje, że oprócz nas są jeszcze inne wesołe dzieciaczki. Nasze Biedroneczki stanowią najliczniejszą grupę przedszkolną, gdyż jest nas aż dwadzieścia pięć małych osóbek, z czego jedenaście to dziewczynki, a czternastu chłopców. Każdy z nas stanowi oddzielną jednostkę, ale ciągle uczymy się być razem ze sobą, i chcemy aby to “bycie” sprawiało nam przyjemność, uczyło współżycia, współpracy z innymi istotami. Każdy z nas jest inny, i co innego wnosi do grupy, ale dzięki jasno określonym zasadom i zwyczajom, dobrze nam ze sobą, i stanowimy zgrany zespół. Opiekują się nami Ciocie o imionach: Bożenka, Kasia, Danusia, Lidzia.
Dzień w przedszkolu rozpoczyna się wspólną zabawą, przywitaniem ze sobą, i opiekującymi się nami Ciociami, ale również nie zapominamy o modlitwie do Pana Boga. Lubimy przebywać razem, bawić się, ale również zdobywamy nowe, ciekawe i niezbędne umiejętności. Każdy dzień jest bardzo aktywny i ciekawy. Składają się na niego różne zajęcia, jak zabawy z muzyką, tańce czy śpiewy. Są to bardzo fajne i rozwijające zajęcia. Dwa razy w tygodniu przyjeżdżają ciocie aby uczyć nas tańczyć, a ciocia Lidka prowadzi dla nas zabawy z muzyką i śpiewy z gitarą. Jest miło i wesoło.
U nas nie tylko dba się o nasze zdrowie ciała, ale również myśli się o tym co niewidoczne, ale równie istotne – o sprawach duchowych. Dlatego codziennie odwiedzamy kaplicę klasztorną, a raz w tygodniu Siostra Irenea prowadzi z nami katechezę. Także raz w miesiącu, wspólnie z rodziną i całym przedszkolem modlimy się na naszej Mszy Świętej. Zdarzają się również uroczystości, w czasie których prezentujemy gościom nowo nabyte umiejętności. Do codzienności należą również zajęcia w grupie, spacery, aktywności na placu zabaw czy na tarasie, co pozwala na poznawanie i rozumienie otaczającego nas świata, ale również dbanie o prawidłowy rozwój naszych małych ciałek, umysłu i emocji.
Czujemy, jak wszyscy bardzo starają się, aby zapewnić nam poczucie bezpieczeństwa, tak potrzebnego dla prawidłowego rozwoju, i żeby przedszkole stanowiło namiastkę dużego, szczęśliwego domu. Mamy nadzieję, że czas spędzony w tych murach, zaowocuje w przyszłości tym, że wyrośniemy na dobrych, mądrych i szczęśliwych ludzi.